Şırnak Uludere'de düşen helikoptere ilişkin ilk bilgiler ortaya çıktı!

Şırnak'ta düşen helikopter hakkında ilk bilgiler ortaya çıktı. 300 metre yükseklikten düşen helikopterde çıkan yangın sonucu, helikopter içerisinde bulunan mühimmatın da patladığı belirtildi.


Şırnak'ın Uludere ilçesine bağlı Şenoba Beldesi'ndeki üs bölgelerini denetlemek üzere sabah saatlerinde Şırnak 23'üncü Jandarma Sınır Tümen Komutanlığı'ndan ayrılan Tümen Komutanı ve Kato Dağı operasyonunu yöneten Tümgeneral Aydoğan Aydın ile birlikte 13 askeri personeli taşıyan helikopterin düşmesine ilişkin detaylar ortaya çıktı.

CNN Türk'ün haberine göre, gün boyunca askeri üs bölgelerini denetleyen Tümgeneral Aydın ve beraberindeki askeri heyet, akşam saatlerinde Şenoba Beldesi'nde iftar açtıktan sonra tümene dönmek üzere havalandığı ve saat 19.40 sıralarında yüksek gerilim hattına çarptıktan sonra yaklaşık 300 metre yükseklikten yere düştüğü aktarıldı.

Vadiden geçtiği sırada vadinin her iki yamacında bulunan yüksek gerilim direklerine bağlı tellere takılan Couger tipi helikopterin, kendi ekseni etrafından döndükten sonra yaklaşık 300 metre yukarıdan aşağıya düştüğü, düştükten sonra da helikopterde yangın çıktığı belirtildi.

Yangınla birlikte helikopterde bulunan mühimmatın da patlaması sonucu helikopterin parçalandığı kaydedildi.  
ANASAYFA ve İLGİLİ HABERLER için BURAYI tıklayın

CEPHELER'deki

Gelişmeler

BAĞIMSIZLIK

Süreci

ROJAVA

Haberleri

BARZANİ

Kürdistan

TARİH

Bilinci

ANALİZLER

Ortadoğu

BİLGİ

Kültürel

BİLİM

+Teknoloji

GÖRÜŞ

Yazarlar

Ezidiler

ve Şengal

ANASAYFA

Bütün Haberler