"Türkiye destekli ÖSO'dan DSG'ye firarlar devam ediyor"

TSK destekli ÖSO'nun kontrolündeki El Bab kentinde Fırat Kalkanı'nda yer alan ve Türkiye'nin eğittiği ÖSO militanlarından firarlar devam ediyor. 6 kişi daha Demokratik Suriye Güçleri'ne (DSG) katıldı.


YPG'nin de içerisinde yer aldığı DSG kaynaklarından edinilen bilgilere göre, Türkiye'nin eğitip donattığı ve Fırat Kalkanı Harekatı'nda yer alan ÖSO'dan firarlar devam ediyor.

Geçen hafta 60 kişi Suriye Ordusu ve DSG'ye katılırken, dün de 6 ÖSO militanı firar ederek DSG'ye katıldı.

Konuyla ilgili DSG'den bir yetkili Fırat Kalkanı bünyesinde yer alan ÖSO gruplarından ayrılmaların devam ettiğini Sputnik'e şöyle aktardı:

"Geçtiğimiz hafta Sultan Murat, Muntasır Billah Tugayı, Feylek El Şam ve Alparslan Özel Kuvvetleri'ne mensup 60 kişi ayrılmışlardı, bize ve rejime katılmışlardı. Dün de ÖSO'ya mensup Şam Cephesi örgütünden 6 militan firar edip bize katıldılar. Silahlarıyla bize sığındılar. 6 kişi Menbiç Askeri meclisi savaşçılarına gelerek teslim oldular. Bizim saflarımızda yer almak istediler. Biz de şimdi bu 6 kişiyi araştırıyoruz. 6 kişiden 2'si Rakkalı diğerleri Halep ve Deyr ez Zor nüfusuna kayıtlılar. Bu 6 kişiyi uygun görürsek bizde kalabilirler. Bize anlattıklarına göre ÖSO'dan ayrılmalar devam edecek. ÖSO içinde büyük bir kavga var. Kendi içlerinde anlaşamıyorlar. Sürekli kavga ediyorlar."
ANASAYFA ve İLGİLİ HABERLER için BURAYI tıklayın

CEPHELER'deki

Gelişmeler

BAĞIMSIZLIK

Süreci

ROJAVA

Haberleri

BARZANİ

Kürdistan

TARİH

Bilinci

ANALİZLER

Ortadoğu

BİLGİ

Kültürel

BİLİM

+Teknoloji

GÖRÜŞ

Yazarlar

Ezidiler

ve Şengal

ANASAYFA

Bütün Haberler