Soylu'dan "KCK'li Bese Hozat" yanıtı

Türkiye İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, KCK Yürütme Konseyi Eş Başkanı Bese Hozat’ın kendisine yönelik sözleriyle ilgili olarak yaptığı açıklamada "Çok önemli değil" dedi.


News Channel'da yayımlanan bir programa katılan KCK Yürütme Konseyi Eş Başkanı Bese Hozat, Türkiye'nin İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun Kato Dağı'na gitmesiyle ilgili olarak, "Süleyman Soylu İçişleri Bakanı'dır, Kato’da ne işi var? Bir de dikkat etmelidir; her gün helikopter düşüyor, onlarca asker ölüyor, sürekli savaş cephelerinde dolaşmak kendisi açısından da hayırlı olmaz! Süleyman Soylu bir gün düşürülecek bir helikopterin içinde ya da cephede vurulan askerler içerisinde olabilir." demişti.

Süleyman Soylu, 135. Dönem Kaçakçılık, İstihbarat, Koordinasyon Kurulu Toplantısı'na katılmak üzere Sivas'a gitti.

Soylu, Sivas'ta katıldığı bir toplantıda şöyle konuştu. Süleyman Soylu, bir basın mensubunun, "Bese Hozat'ın size yönelik bir tehdidi vardı, internet sitelerinde yer aldı Kato Dağı'na gitmenizle ilgili, PKK'nın bu tavrını nasıl değerlendiriyorsunuz?" sorusuna, "Terör örgütünden başka ne beklenebilir ki, çok önemli değil" cevabını verdi.
ANASAYFA ve İLGİLİ HABERLER için BURAYI tıklayın

CEPHELER'deki

Gelişmeler

BAĞIMSIZLIK

Süreci

ROJAVA

Haberleri

BARZANİ

Kürdistan

TARİH

Bilinci

ANALİZLER

Ortadoğu

BİLGİ

Kültürel

BİLİM

+Teknoloji

GÖRÜŞ

Yazarlar

Ezidiler

ve Şengal

ANASAYFA

Bütün Haberler