Silahlı paylaşım yapan AK Parti üyesiyle ilgili yeni gelişme

Silahlı fotoğraf paylaşan AK Parti Düzce Gençlik Kolları Yönetim Kurulu üyesi Mehmet Aybek gözaltına alındı. Gözaltının ardından AK Parti'den konuya ilişkin bir açıklama geldi.


AK Parti Düzce İl Başkanı Hikmet Keskin, sosyal medyada yayınladığı silahlı fotoğraf sebebiyle tepkilere neden olan Gençlik Kolları Yönetim Kurulu üyesi Mehmet Aybek hakkında yazılı açıklamada bulundu.

Keskin, gözaltına alınan Mehmet Aybek’in yönetim kurulu üyeliğinden istifasının istendiğini duyurdu.

Yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı:

"AK Parti Düzce Gençlik Kolları Yönetim Kurulu üyesi Mehmet Aybek'in sosyal medya aracılığı ile yapmış olduğu AK Parti ilke ve teamüllerine uygun olmayan paylaşımdan dolayı, emniyet birimleri gerekli tahkikatları yapmakta olup, AK Parti teşkilatı olarak bunun takipçisi olacağız. 10 milyona aşkın üyesi bulunan AK Parti teşkilatları içerisinde parti söylem ve politikalarına aykırı söylemlerde bulunan kişiler çıkmakla beraber bu söylemler kişisel fikirlerdir.

AK Parti teşkilatlarını bağlamaz. Mehmet Aybek'in yapmış olduğu bu paylaşımdan dolayı Gençlik Kolları Yönetim Kurulu üyeliğinden istifası istenmiştir. Kamuoyuna duyurulur."
ANASAYFA ve İLGİLİ HABERLER için BURAYI tıklayın

CEPHELER'deki

Gelişmeler

BAĞIMSIZLIK

Süreci

ROJAVA

Haberleri

BARZANİ

Kürdistan

TARİH

Bilinci

ANALİZLER

Ortadoğu

BİLGİ

Kültürel

BİLİM

+Teknoloji

GÖRÜŞ

Yazarlar

Ezidiler

ve Şengal

ANASAYFA

Bütün Haberler