Selefilerin Lideri: Bağımsızlık referandumuna karşı çıkan hakiki Kürt değildir

Selefi Lider Abdullatif Selefi, dün akşam sohbet ettiği sırada camiye bombalı saldırı yapıldı. Selefi açıklamasında bir Kürdistan'daki durum, terörizm ve bağımsızlık referandumuna değindi. Olayda Abdullatif Selefi’nin de aralarında bulunduğu 3 kişi yaralandı.
Kürdistan bağımsızlık referandumu haberler ve açıklamaları için sitede BAĞIMSIZLIK menüsünü tıklayın.
Rudaw TV'ye konuşan Kürdistan Bölgesi’nin Selefi lideri Abdullatif Selefi, bağımsızlık referandumunu desteklediğini belirterek, “Her kim karşı çıkarsa hakiki Kürt değildir” ifadesini kullandı.
  
Abdullatif Selefi konuşmasında, “Asayişten koruma talep ettik. Bize ‘bütçe yok denildi’. Biz de kimseyi bu konuda görevlendiremeyiz. Koruma görevini karşılıksız üstlenecek yakınlarımız var. Ancak yasal olarak silah taşınması gerekiyor” dedi.

Abdullatif Selefi, yaşanan olaya ilişkin şunları söyledi:

Biz teröristlere ve kaos ortamı yaratanlara karşıyız. Bu duruşumuz da hedef gösterilmemize neden oluyor. Şüphesiz fitne ve fesatlardan arınacak süreçten geçeceğiz. Vaazlarımızda ülkemizi, peşmergeyi ve ulusumuzu korumamız gerektiğini söylüyoruz. Elbetteki bu da bedelsiz değildir. Bu tür anlık saldırılar beni davamdan alı koyamaz.

Olayın teravih namazından sonra vatandaşların referanduma ilişkin sorularını yanıtladığı sırada meydana geldiğini dile getiren Abdullatif Selefi, bağımsızlık referandumuna siyasette karşılıklı suçlamalarla değil, şahsi baktığını söyledi.

Abdullatif Selefi, “İşim birilerini suçlamak değil. Bu tür şeylerle ilgilenmiyorum. Referandum bağımsızlık için yapılırsa yüzde yüz desteklerim ve oyumu kullanırım. Referandumu Zeyd mi yapmış, Emir mi yapmış benim için farketmiyor. Bağımsız olmamamızı her kim istemiyor ve bağımsız olmamız için çabalamıyorsa, belli ki hakiki Kürt değil” diye konuştu.

Selefi imama bombalı saldırı nasıl oldu? Selefilik ve esasları nelerdir? Bilgi almak için burayı tıklayın.
ANASAYFA ve İLGİLİ HABERLER için BURAYI tıklayın

CEPHELER'deki

Gelişmeler

BAĞIMSIZLIK

Süreci

ROJAVA

Haberleri

BARZANİ

Kürdistan

TARİH

Bilinci

ANALİZLER

Ortadoğu

BİLGİ

Kültürel

BİLİM

+Teknoloji

GÖRÜŞ

Yazarlar

Ezidiler

ve Şengal

ANASAYFA

Bütün Haberler