Rakka Operasyonu: 5. günde Zafer ve Hüzün yoldaş

Rakka Operasyonu tüm hızı ile devam ediyor. Rojava (Batı Kürdistan)'lı güçlerden DSG, YPG ve YPJ karadan savaşırken, Uluslararası Koalisyon Güçleri havadan destek veriyor. ABD'li askeri danışmanlar da karadan operasyonu destekliyor.

Rakka Operasyonu'nun 5. günü akşam saatlerinde IŞİD (DAEŞ) teröristleri şeker fabrikası ile El-Meşleb ve Romaniye mahallelerine eşzamanlı saldırı düzenledi.

Her üç noktada yaşanan çatışmalarda 20 IŞİD teröristi öldürüldü.

Bugün akşam saatlerinde içlerinde 4 intihar bombacısı teröristin de bulunduğu grup Rakka'nın (REQQA) kuzeyindeki şeker fabrikasına saldırı düzenledi.

4 intihar bombacısı terörist 2’si uzaktan imha edilirken diğer 2’si savaşçıların mevzilerine yakın bir alanda kendini patlattı. Savaşçılar aldıkları tedbirle intihar saldırılarını boşa çıkardı.

Saldırıyla eşzamanlı olarak IŞİD'çiler Reqqa’nın doğusundaki El-Meşleb ve batısındaki Romaniye mahallelerine saldırdı. DSG savaşçılarının saldırılara cevap vermesiyle başlayan çatışmalarda 11 terörist öldürüldü.

Romaniye mahallesinde yaşanan çatışmada saldırı girişiminde bulunan 2 adet bomba yüklü araç savaşçılar tarafından imha edildi. Buradaki çatışmalarda 9 terörist öldürüldü.

Romaniye mahallesindeki çatışmalarda 2 DSG savaşçısısı yaşamını yitirdi.

Söz konusu her üç noktada IŞİD'in saldırıları kırıma uğratıldı.

Çatışmalar devam ediyor....
Tüm cephe haberleri için CEPHE, bağımsızlık haberleri içi BAĞIMSILIK menüsünü tıklayın.
ANASAYFA ve İLGİLİ HABERLER için BURAYI tıklayın

CEPHELER'deki

Gelişmeler

BAĞIMSIZLIK

Süreci

ROJAVA

Haberleri

BARZANİ

Kürdistan

TARİH

Bilinci

ANALİZLER

Ortadoğu

BİLGİ

Kültürel

BİLİM

+Teknoloji

GÖRÜŞ

Yazarlar

Ezidiler

ve Şengal

ANASAYFA

Bütün Haberler