Rakka Operasyonu: İlk mahalle kurtarıldı, detaylar ve son durum....

Demokratik Suriye Güçleri (DSG) savaşçıları Rakka’da ilk mahalleyi özgürleştirdi. 2 bomba yüklü araç imha edildi. YPG ve YPJ'nin katılımı, Koalisyon Güçleri'nin desteği ile Rakka Operasyonu devam ediyor.

YPG ve YPJ'nin de katıldığı Rakka Operasyonu dördüncü gününde devam ediyor.
Rakka'dan gelen ilk video ve fotoğraflar, Rojava ve Güney Kürdistan'daki diğer cephelerdeki son gelişmeler için için ZERnews CEPHE menüsünü tıklayın yada ANASAYFA'ya gidin.
Dün gece El-Meşleb Mahallesi’nde ilerleyen DSG yani QSD savaşçıları ile IŞİD (DAIŞ) teröristleri arasında yaşanan şiddetli çatışmaların ardından bu sabah, mahalle tamamen teröristlerden temizlendi. Çatışmalarda en az 20 terörist öldürüldü.

DSG mahalleye 3 gün önce doğudan giriş yapmıştı. Mahallede IŞİD'in bomba yüklü 3 aracı bulundu, arama-tarama faaliyetleri sürüyor.

Dün gece kentin batı cephesinde de çatışmalar şiddetlendi. El Cezra’da IŞİD teröristleri bomba yüklü araçlarla DSG savaşçılarının mevzilerine saldırı girişiminde bulundu.

Savaşçılar 2 bomba yüklü aracı imha etti. Araçların etkisiz hale getirilmesinin adından aynı alanda bombalı araçların hazırlandığı bir atölye bulan savaşçılar, atölyeyi etkisiz hale getirdi.

QSD savaşçılarının Reqqa (Rakka) kent merkezinde ilerleyişi sürüyor.

İlginç haber: Türkler çıldırmış olmalı: Rakka Operasyonu'nu TSK'nın gerçekleştirdiğini sanıyorlar
ANASAYFA ve İLGİLİ HABERLER için BURAYI tıklayın

CEPHELER'deki

Gelişmeler

BAĞIMSIZLIK

Süreci

ROJAVA

Haberleri

BARZANİ

Kürdistan

TARİH

Bilinci

ANALİZLER

Ortadoğu

BİLGİ

Kültürel

BİLİM

+Teknoloji

GÖRÜŞ

Yazarlar

Ezidiler

ve Şengal

ANASAYFA

Bütün Haberler