Rakka Operasyonu: YPJ'den son durum ve Türkiye açıklaması

Demokratik Suriye Güçleri (DSG)'nin Rakka Operasyonu Rojava Kürdistan merkezli olarak tüm hızı ile devam ediyor. Bu kapsamda Fırat’ın Gazabı Hamlesi’nin tüm aşamalarını başarıyla bitirdiğini ve Rakka’yı özgürleştirme operasyonuna başladığını söyleyen YPJ Komutanlarından Clara Rakka, özellikle Türkiye’nin hamleye karşı planları olmak üzere, tüm karşı planların boşa çıktığını belirtti.

Fırat’ın Gazabı Hamlesi ve Reqqa’yı özgürleştirme operasyonu Büyük Savaş’a ilişkin açıklama yapan Clara Reqqa şu şekilde konuştu:

Fırat’ın Gazabı Hamlesi’nin her dört aşaması da başarıyla geçti, Rakka (Reqqa) çevresi özgürleştirildi. Güçlerimiz üçüncü ve dördüncü aşamalarda siyasi, askeri ve coğrafi alanda büyük kazanımlar elde etti. Bu iki aşamadaki amaç, Rakka çevresinde kalan alanların özgürleştirilmesi ve kentin çembere alınmasıydı, bu da gerçekleşti.

Bölge devletlerinin IŞİD (DAEŞ)’in ömrünü uzatma planlarını hatırlatan Clara Reqqa, “Bölge devletlerinin, özellikle Türk devletinin bölgeyi işgal etmek ve IŞİD’in ömrünü uzatma planları Fırat’ın Gazabı Hamlesi’nin her dört aşamasında gösterilen direniş ve şehitlerimiz sayesinde boşa çıkarıldı” ifadelerini kullandı.

Clara Rakka, teröristlerin kentte kuşatıldığı Fırat’ın Gazabı Hamlesi 4. Aşaması’nda şiddetli çatışmaların yaşandığını belirterek, “4. Aşamada çetelerin tüm saldırı ve girişimleri boşa çıkarıldı ve hamle amacına ulaştı” dedi.

YPJ Komtanlarından Clara Rakka, Fırat’ın Gazabı Hamlesi’nin dört aşamasının bitişiyle Rakka’yı özgürleştirme operasyonu Büyük Savaş’ın başlamasını tüm "Kuzey Suriye halkı" için kutladı.
ANASAYFA ve İLGİLİ HABERLER için BURAYI tıklayın

CEPHELER'deki

Gelişmeler

BAĞIMSIZLIK

Süreci

ROJAVA

Haberleri

BARZANİ

Kürdistan

TARİH

Bilinci

ANALİZLER

Ortadoğu

BİLGİ

Kültürel

BİLİM

+Teknoloji

GÖRÜŞ

Yazarlar

Ezidiler

ve Şengal

ANASAYFA

Bütün Haberler