Rakka Operasyonu: IŞİD beklemediği yerden DSG baskını yedi

Demokratik Suriye Güçleri (DSG), YPG ve YPH Rakka Operasyonu kapsamında ilerlemeye devam ediyor. Şehir merkezine yönelik operasyon devam ederken, IŞİD hiç beklemediği bir yerden baskın yedi.
Peşmerge, DSG, YPG, YPJ cephe haberleri, son dakika gelişmeler, video ve görüntüler için ZERnews CEPHE menüsünü tıklayın, sosyal medyadan takip edin.
Rakka kent merkezine operasyon düzenleyen DSG, bugün Rakka'nın güney batısındaki Sihel Köyü'ne operasyon düzenledi. Köy IŞİD (DAEŞ)'ten alındı.

DSG yani QSD savaşçıları Rakka (Reqqa) operasyonu kapsamında hem kent içinde hem kent çevresinde ilerleyişini sürdürüyor.

Savaşçıların dün akşam Reqqa’nın 7 km güney batısındaki Sihêl köyünü IŞİD'den almak için harekete geçmesinin ardından şiddetli çatışmalar yaşandı. Sabaha kadar devam eden çatışmalar sonrası köy tamamen IŞİD'den temizlendi.

Köyün kurtarılmasının ardından savaşçılar arama-tarama çalışmalarına başlattı. DSG savaşçıları sürdürdükleri çalışmalarda bir terörist cenazesi ve bir adet kalaşnikof ele geçirdi.
ANASAYFA ve İLGİLİ HABERLER için BURAYI tıklayın

CEPHELER'deki

Gelişmeler

BAĞIMSIZLIK

Süreci

ROJAVA

Haberleri

BARZANİ

Kürdistan

TARİH

Bilinci

ANALİZLER

Ortadoğu

BİLGİ

Kültürel

BİLİM

+Teknoloji

GÖRÜŞ

Yazarlar

Ezidiler

ve Şengal

ANASAYFA

Bütün Haberler