Rakka Operasyonu: DSG'den IŞİD'e büyük darbe, onlarca ölü ve yaralı

Fırat’ın Gazabı Hamlesi kapsamından gerçekleştirilen Rakka Operasyonu devam ediyor. bugün, Rakka’nın kuzey batısındaki 4 köy kurtarıldı. YPG ve YPJ'nin başını çektiği Demokratik Suriye Güçleri (DSG) ilerlerken, IŞİD (DAEŞ) gerilemeye devam ediyor.

Fırat’ın Gazabı Hamlesi’nde bugün, Rakka’nın kuzey batısındaki 4 köy kurtarıldı. Yaşanan çatışmalarda 36 terörist öldürülürken Hawi Hewa, Yaarub ve Ebu Sûs köylerinde çatışmalar devam ediyor.


Gün içerisinde Rakka’nın batısında DSG savaşçıları ile IŞİD teröristleri arasında yoğun çatışmalar yaşandı. Çatışmalar halen devam ederken Rakka’nın kuzey batısında bulunan Ednaniye, Bi Haşim, Seggura ve Rabia köyleri çetelerden temizlendi.

Köylerde yaşanan çatışmalarda 36 terörist öldürüldü, 20 terörist cenazesi ile bir miktar cephane ve silah savaşçıların eline geçti.

Savaşçıların çetelerden temizlediği köylerde arama tarama çalışmaları devam ediyor.

Rakka’nın batısındaki Hawî Hewa köyünde ise çatışmalar devam ediyor. Savaşçılar şimdiye kadar çetelere ait bomba yüklü bir motosikleti imha etti. Köyde ayrıca çetelere ait bomba yüklü ve silah üretilen bir imalathane savaşçıların eline geçti.

An itibariyle Hawi Hewa, Yaarub ve Ebu Sûs köylerinde çatışmalar tüm şiddetiyle sürüyor.
ANASAYFA ve İLGİLİ HABERLER için BURAYI tıklayın

CEPHELER'deki

Gelişmeler

BAĞIMSIZLIK

Süreci

ROJAVA

Haberleri

BARZANİ

Kürdistan

TARİH

Bilinci

ANALİZLER

Ortadoğu

BİLGİ

Kültürel

BİLİM

+Teknoloji

GÖRÜŞ

Yazarlar

Ezidiler

ve Şengal

ANASAYFA

Bütün Haberler