Rakka Operasyonu: DSG Romani Mahallesi'ne girdi, işte savaş detayları

Rakka Operasyonu tüm hızı ile devam ediyor. YPG, YPJ ve DSG'nün sürdürdüğü operasyona Uluslararası Koalisyon Güçleri havadan destek veriyor.

DSG yani QSD ve diğer savaşçılar Rakka'nı (Reqqa) Romani Mahallesi'ne girdi. Mahallede süren çatışmalar ile şimdiye kadar 21 IŞİD (DAEŞ) teröristi öldürüldü, silah ve cephanelere el konuldu.

Dün kentin batı cephesinde Sebehiyê Mahallesi’ni IŞİD teröristlerinden alan DSG savaşçıları, bu sabah Romani Mahallesi’ne girdi. IŞİD'in bomba yüklü motosikletle savaşçıların bulunduğu noktaya saldırı girişimi üzerine savaşçıların karşılık vermesiyle şiddetli çatışmalar başladı.

Hala devam eden çatışmalarda şimdiye kadar 21 terörist öldürüldü, çok sayıda silah ve cephane DSG savaşçılarının eline geçti.

Diğer taraftan, dün Sebehiyê Mahallesi’nin kontrol altına alınmasının ardından DSG savaşçıları mahallede arama ve temizleme çalışması başlattı.

Arama çalışmasında 3 BKC, 6 RPG7 mermisi, 23.5’lik doçka yüklü araç savaşçılar tarafından ele geçirildi. Ayrıca arama sırasında 3 IŞİD cesedi de savaşçılar tarafından bulundu.

Arama ve temizleme çalışmaları hala devam ediyor.
ANASAYFA ve İLGİLİ HABERLER için BURAYI tıklayın

CEPHELER'deki

Gelişmeler

BAĞIMSIZLIK

Süreci

ROJAVA

Haberleri

BARZANİ

Kürdistan

TARİH

Bilinci

ANALİZLER

Ortadoğu

BİLGİ

Kültürel

BİLİM

+Teknoloji

GÖRÜŞ

Yazarlar

Ezidiler

ve Şengal

ANASAYFA

Bütün Haberler