Rakka: IŞİD tüm gücüyle saldırıya geçti, 76 cenaze DSG'nin eline geçti

Rakka Operasyonu'nda ilerleyen DSG, YPG, YPJ ve diğer partner gruplara karşı yoğun saldırıya geçen IŞİD yenilerek geri çekildi: 76 IŞİD teröristinin cenazesi savaşçıların elinde...

Rakka Operasyonu sürecinde IŞİD'in yayınladığı ilk video ve DSG'nin operasyon görüntüleri içeren videolar haberimizin devamında.
Tüm cephe haberleri ve son durum için ZERnews'te CEPHE menüsünü, referandum açıklama ve haberleri için de BAĞIMSIZLIK menüsünü tıklayın. 
IŞİD terör örgütü Battani ve El Berid Mahallelerindeki savaşçılara karşı şiddetli taaruza geçti. 2 gün süren çatışmaların ardından yenilerek geri çekildi.

VİDEO: IŞİD'in Rakka Operasyonu sürecindeki ilk videosu: Koalisyon güçleri havadan ve ABD askeri danışmanları karadan DSG'ye destek veriyor.

IŞİD teröristleri dün saat 19.40 sularında Battani ve El-Berid mahallelerine eşzamanlı saldırı düzenlemişti.

DSG savaşçılarının saldırılara karşılık vermesiyle başlayan çatışmalar 2 gün devam etti. Her iki mahalleye yönelik saldırılar QSD yani DSG savaşçılarının direnişiyle kırıldı.

DSG kaynaklarının verdiği bilgiye göre Reqqa (Rakka)’nın batısındaki Battani mahallesinde 76 IŞİD militanı öldürüldü. Öldürülen 76 IŞİD teröristinin cenazesi savaşçıların eline geçti.

Kentin doğusundaki El-Berid mahallesinde ise 2 gün süren çatışmaların ardından IŞİD saldırıları tamamen püskürtüldü. Çatışmalarda çok sayıda IŞİD teröristinin öldürüldüğü ancak sayının netleştirilemediği bildirildi.

IŞİD teröristleri, El-Berid mahallesindeki saldırılarının kırıma uğramasının ardından Romaniyê mahallesine saldırmaya başladı.

DSG savaşçılarının saldırılara anında karşılık vermesiyle başlayan çatışmalar sürüyor.

Edinilen bilgiye göre 2 gün süren çatışmalarda 4 DSG savaşçısı yaşamını yitirdi.

Video: IŞİD iki ayrı videoda DSG'ye intihar saldırısını böyle yayınladı:

Video: DSG, Rakka Operasyonu'nun böyle yönetiyor:
ANASAYFA ve İLGİLİ HABERLER için BURAYI tıklayın

CEPHELER'deki

Gelişmeler

BAĞIMSIZLIK

Süreci

ROJAVA

Haberleri

BARZANİ

Kürdistan

TARİH

Bilinci

ANALİZLER

Ortadoğu

BİLGİ

Kültürel

BİLİM

+Teknoloji

GÖRÜŞ

Yazarlar

Ezidiler

ve Şengal

ANASAYFA

Bütün Haberler