Rakka Operasyonu 7. gün son durum: IŞİD'den bombalı araçlarla saldırıyor, DSG...

Rakka Operasyonu yedinci gününe girdi. DSG, YPG ve YPJ karadan ilerlerken, Koalisyon Güçleri havadan destek veriyor. "Kürtlere hayranım" diyen Başkan Trump'ın Kürt savaşçılara gönderdiği ağır silahlar kullanılıyor, ABD'li askeri danışmanlar destekliyor.
Peşmerge, DSG, YPG, YPJ cephe haberleri, son dakika gelişmeler, video ve görüntüler için ZERnews CEPHE menüsünü tıklayın, sosyal medyadan takip edin. BAĞIMSIZLIK menüsüne tıklamayı ihmal etmeyin.
DSG batı ve doğu cephesinden mahallelere girdi, ilerleyiş devam ediyor. Sivillerin kentte olması sebebiyle zarar görmemeleri için savaşçılar ağır ilerliyor.

IŞİD (DEAŞ) teröristleri Sina Mahallesi'nde DSG yani QSD savaşçılarının bulunduğu noktaya saldırdır. Saldırıda bomba yüklü araçlar da kullanılıyor.

Bugün IŞİD'in saldırıya geçen 2 bomba yüklü aracı hedefine ulaşamadan imda edildi.

Bu sabah saat 05.00’te bir grup IŞİD teröristi Rakka'nın doğusundaki Sinaa Mahallesi’nde DSG savaşçılarının bulunduğu noktaya saldırdı. DSG savaşçılarının saldırılara karşılık vermesi sonucu çetelere ait bir araç imha edildi, 5 çete öldürüldü. Çeteler bugün de saat 13.35’te bombalı araçlarla DSG noktalarına saldırı girişiminde bulundu. Savaşçıların müdahalesiyle 2 bomba yüklü araç hedefine ulaşamadan imha edildi.

Sinaa Mahallesi’nde çatışmalar hala devam ediyor.

Rekkaa’nın batı cephesinde ise dün saat 18.00’de DSG savaşçıları Xattin Mahallesi’ni özgürleştirmek için harekete geçti. Savaşçılar ile tünel ve kanallara yerleşen çeteler arasında şiddetli çatışmalar yaşandı. Mahalledeki çatışmada 3 DSG savaşçısı şehit düştü, 5 savaşçı da yaralandı.

Romaniya Mahallesi’nde de savaşçıların arama ve temizleme çalışmaları devam ediyor.
ANASAYFA ve İLGİLİ HABERLER için BURAYI tıklayın

CEPHELER'deki

Gelişmeler

BAĞIMSIZLIK

Süreci

ROJAVA

Haberleri

BARZANİ

Kürdistan

TARİH

Bilinci

ANALİZLER

Ortadoğu

BİLGİ

Kültürel

BİLİM

+Teknoloji

GÖRÜŞ

Yazarlar

Ezidiler

ve Şengal

ANASAYFA

Bütün Haberler