Kılıçdaroğlu ziyarete gidiyor; Görüşmede HDP, CHP'yi eleştirecek

HDP'yi ziyaret kararı alan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ilk kez HDP Genel Merkezi'ne ziyaret gerçekleştirmiş olacak.


CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu bugün 11.00'de HDP Genel Merkezi'ni ziyaret edecek.

Cumhuriyet'in haberine göre, 16 Nisan referandumunun ardından CHP'nin teşekkür amacıyla gerçekleştirdiği ziyaretler kapsamında bugün CHP lideri Kılıçdaroğlu, HDP Genel Merkezi'ni ziyaret edecek.

Kılıçdaroğlu'yla görüşecek HDP heyeti içinde Eş Genel Başkan Serpil Kemalbay, TBMM İdare Amiri Sırrı Süreyya Önder, parti sözcüsü Osman Baydemir ve MYK üyesi Fatma Kurtulan yer alacak. Kılıçdaroğlu ilk kez HDP Genel Merkezi'ni ziyaret etmiş olacak.

CHP ile HDP arasında genel başkan düzeyinde gerçekleşen son görüşme 7 Haziran 2015 seçimlerinden sonra TBMM'de gerçekleşmişti.

HDP CHP'Yİ ELEŞTİRECEK

Ziyarette HDP heyetinin özellikle dokunulmazlığın kaldırılmasını düzenleyen anayasa değişikliğinde CHP'nin evet yönünde oy vermesini eleştireceği belirtiliyor.

HDP heyetinin milletvekillerinin aylardır tutuklanmasına neden olan düzenlemeye destek verilmesinin yanlış bir politika olduğu görüşünü ileteceği dile getiriliyor.

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın da aralarında yer aldığı milletvekillerinin tutuklanması konusunda CHP'nin yeteri kadar tepki göstermediği, sessiz kaldığı yönünde de eleştiriler yapılması bekleniyor.

ANASAYFA ve İLGİLİ HABERLER için BURAYI tıklayın

CEPHELER'deki

Gelişmeler

BAĞIMSIZLIK

Süreci

ROJAVA

Haberleri

BARZANİ

Kürdistan

TARİH

Bilinci

ANALİZLER

Ortadoğu

BİLGİ

Kültürel

BİLİM

+Teknoloji

GÖRÜŞ

Yazarlar

Ezidiler

ve Şengal

ANASAYFA

Bütün Haberler