KCK Eş Başkanı Bese Hozat: Süleyman Soylu dikkat etmeli...

KCK Eş Başkanı Bese Hozat, "Süreçler bitti. Şu anda yapılması gereken en önemli şey nedir? AKP’yi, bu faşist iktidarı düşürmektir" diye konuştu.


KCK Yürütme Konseyi Eş Başkanı Besê Hozat, News Channel'da yayımlanan bir programda açıklamalarda bulundu.

Bese Hozat'ın açıklamasından bazı başlıklar şöyle:

SÜREÇLER BİTTİ

"Son geri çekilmelerde de ciddi kayıplarımız oldu. Zerre kadar bir değişiklik olmadı. Çünkü hepsi taktikti. Zaman kazanma...

AKP de, diğer hükûmetler de öyle değerlendirdi. Daha fazla kendisini devlet içerisine yerleştirme ve devleti ele geçirme anlayışına göre Türkiye’yi yeniden yapılandırma hesabıyla, çatışmasızlık süreci hepsinin işine geldi, en fazla da AKP’nin. Bu süreçleri harcadılar. Artık o süreçler bitti. O süreçler bir daha kendisini aynı biçimde tekrar etmez. Kürtler de, biz de bundan ciddi sonuçlar çıkardık. 

Bizim için de derslerle dolu süreçlerdi. Biz de çok büyük sonuçlar çıkardık. Bu süreçlere yaklaşım konusunda öz eleştiri vermemiz gereken çok yanlar da var. AKP’nin ömrünü bu kadar uzatmasında biz de eylemsizlik süreçlerini uzun tutarak, bazı diğer süreçleri de gerekli olmadığı halde başlatarak objektif olarak, subjektif demiyorum ama katkı sunmuş olduk. Bu neden kaynaklıydı? Kürt sorununun demokratik çözümüne olan inancımızdan kaynaklıydı. Siyasi çözüme olan inancımızdan kaynaklıydı. Diyalogla, siyasi yöntemle, müzakere ile çözülür dedik, bundan kaynaklıydı. Bu kadar şans tanımak, bu kadar imkân sağlamak bundan kaynaklıydı. İyi niyetimizden kaynaklı bir durumdu.

Gerçekten süreçler bitti. Şu anda yapılması gereken en önemli şey nedir; AKP’yi, bu faşist iktidarı düşürmektir. Kendisini kurumsallaştırmasının önüne geçmektir. Bu faşist rejim tamamen kendisini inşa edip kurumsallaştırırsa, onu devirmek çok daha zor olacaktır. 

SÜLEYMAN SOYLU'NUN NE İŞİ VAR?

Süleyman Soylu Kato’ya gitmiş. Süleyman Soylu İçişleri Bakanı'dır, Kato’da ne işi var? Kato'da ne işi var, bellidir. Artık askeri de savaştıramıyorlar. Askerde savaşma iradesi, gücü, morali ve motivasyonu yoktur. Süleyman Soylu askere moral vermek için, motive etmek için bir bir savaş cephelerini dolaşıyor. Bir gün Şırnak’tadır, bir gün başka yerdedir. Askerlere moral vermek için cephe cephe dolaşıyor. Moral vermeye çalışarak askerleri savaştırmaya çalışıyor. Süleyman Soylu’nun başka işi gücü yok mudur? 

Bir de dikkat etmelidir; her gün helikopter düşüyor, onlarca asker ölüyor, sürekli savaş cephelerinde dolaşmak kendisi açısından da hayırlı olmaz! Süleyman Soylu bir gün düşürülecek bir helikopterin içinde ya da cephede vurulan askerler içerisinde olabilir."
ANASAYFA ve İLGİLİ HABERLER için BURAYI tıklayın

CEPHELER'deki

Gelişmeler

BAĞIMSIZLIK

Süreci

ROJAVA

Haberleri

BARZANİ

Kürdistan

TARİH

Bilinci

ANALİZLER

Ortadoğu

BİLGİ

Kültürel

BİLİM

+Teknoloji

GÖRÜŞ

Yazarlar

Ezidiler

ve Şengal

ANASAYFA

Bütün Haberler