IŞİD Peşmerge'ye kalabalık bir grupla saldırdı!

IŞİD, Xurmatu'da (Tuxhurmatu) 3 cepheden Peşmerge mevzilerine saldırdı. Şiddetli çatışmaların yaşandığı olayda IŞİD saldırısı geri püskürtüldü.


IŞİD'li kalabalık bir grup, gece saat 23:00 dolaylarında Xurmatû'’ya bağlı Zerge köyündeki  ile  Hilêwe ve Ebûd bölgesindeki Peşmerge mevzilerine saldırı düzenledi.

Saldırının ardından Peşmerge Güçleri ile IŞİD üyeleri arasında çok şiddetli çatışmalar yaşandı. Peşmerge'nin püskürttüğü saldırıların ardından IŞİD, çok sayıda kayıp yaşayarak bölgeden kaçtığı belirtildi.

PDK Xurmatu Sorumlusu Ehmed Şêx Lengerî'nin BasNews'e yaptığı konuşmada, ''Dün gece saat 23:00 sularında IŞİD üyeleri 3 cepheden saldırıya geçti.  Zerge, Hilêwe ve Ebûd  cephelerinden Peşmerge Güçleri'ne saldırdılar. Çatışmalara gece 01:00'e kadar devam etti. Çok sayıda IŞİD üyesi öldürüldü onlarca yaralıları oldu. Cenazelerini yerde bırakarak kaçtılar.'' diye konuştu.

Peşmerge Güçleri'nden edinilen bilgilere göre ise, IŞİD’in saldırıda onlarca ölü ve yaralı verirken, Dara Çuçani adlı Peşmerge yaşanan çatışmalarda şehit düştü.  
ANASAYFA ve İLGİLİ HABERLER için BURAYI tıklayın

CEPHELER'deki

Gelişmeler

BAĞIMSIZLIK

Süreci

ROJAVA

Haberleri

BARZANİ

Kürdistan

TARİH

Bilinci

ANALİZLER

Ortadoğu

BİLGİ

Kültürel

BİLİM

+Teknoloji

GÖRÜŞ

Yazarlar

Ezidiler

ve Şengal

ANASAYFA

Bütün Haberler