İngiltere'de "gerçek İslam'ı gösteren" kadına övgü

İngiltere'de IŞİD'in üstlendiği iki saldırının ardından, ülkede Müslüman bir kadın ile ilgili bir fotoğraf sosyal medyada paylaşım rekorları kırıyor. Fotoğrafta, Müslüman bir kadının, otobüste fenalaşan yaşlı bir yolcuyu rahatlatmaya çalıştığı görülüyor.


Facebook'ta hızla yayılan bir fotoğraf, İngiltere'de IŞİD saldırılarının ardından toplumun bir kısmında görülen Müslüman karşıtlığına panzehir oldu.

İngiltere'nin doğusunda bir otobüste ayakta duran yaşlı bir yolcu, otobüsün savrulmasıyla başını otobüsün kapısına vurarak fenalaştı ve yere yığıldı. Bunu gören Müslüman bir kadın, yaşlı kadının yanına giderek elinden tuttu ve ambulans gelene kadar başından ayrılmadı.

Hamza O Bakri adlı bir diğer yolcu, o anın fotoğrafını çekti. Bakri Facebook hesabında paylaştığı fotoğrafın altına "İlford'da El1 numaralı otobüs yolda giderken savrulunca 84 yaşında bir kadın başını kapıyla metal direğin arasına sıkıştırdı ve fenalaştı. Bunun üzerine yanına gelen Müslüman kadın, yaşlı kadının elini tuttu ve 20 dakika boyunca ambulans gelene kadar bırakmadı" diye yazdı.

Bakri, "İşte gerçek İslam budur" diye devam etti. Bu gönderi 41 bin kullanıcı tarafından paylaşıldı.

Bethany Roberts adlı bir kullanıcı, fotoğrafı, "İnsanların teröristlerin Müslüman olmadığını anlaması gerek. Gerçek Müslümanlar aslında toplumun son derece munis bir kesimidir" diyerek yorumladı.

NEFRET SUÇLARINDA ARTIŞ VAR

Londra polisi, Londra Köprüsü'nde meydana gelen  saldırıdan sonra İslam'a karşı nefret suçlarının beş misli arttığını duyurmuştu. Yine olaydan sonraki üç gün içinde gerçekleşen ırkçı saldırıların sayısının 54'ü bulduğu açıklanmıştı. Bu rakam genel ortalamanın yüzde 40 üzerindeydi.

Londra Belediye Başkanı Sadık Han, saldırıların hemen ardından "Londra'yla ilgili en güzel şey, zorluklara meydan okuyan birliğidir ve bu korkunç saldırılardan sonra da, bu değiştirmeyecek" diye konuşmuş ve vatandaşları nefret suçlarını polise ihbar etmeye teşvik etmişti.
ANASAYFA ve İLGİLİ HABERLER için BURAYI tıklayın

CEPHELER'deki

Gelişmeler

BAĞIMSIZLIK

Süreci

ROJAVA

Haberleri

BARZANİ

Kürdistan

TARİH

Bilinci

ANALİZLER

Ortadoğu

BİLGİ

Kültürel

BİLİM

+Teknoloji

GÖRÜŞ

Yazarlar

Ezidiler

ve Şengal

ANASAYFA

Bütün Haberler