İlçe halkından bir grup Suriyeli sığınmacıları dövdü

Sakarya’nın Hendek ilçesinde Suriyeli işçiler ile ilçe halkı arasında kavga çıktı. İlçe merkezinde toplanan kalabalık, yoldan geçen Suriyeli sığınmacılara saldırdı. 


Sakarya'nın Hendek ilçesinde dün sabah saatlerinde bir fabrikada Suriyeli genç ile fabrika bölüm sorumlusu arasında bir tartışma çıktı. Tartışma kavgaya dönüştü.

Hürriyet'de yer alan habere göre, meydana gelen olayda iki kişi yaralanarak Hendek Devlet Hastanesine kaldırılarak tedavi altına alındı.

Yaşanan gerginlik sonrası olay gece saatlerinde ilçe merkezinde devam etti. Hendekli grup ile Suriyeliler arasındaki gerginlik saatler ilerledikçe büyüdü. Olayların sürmesi üzerine Sakarya İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, İl Emniyet Müdürlüğü Çevik Kuvvet ekipleri ve çok sayıda polis ilçe merkezinde güvenlik önlemi aldı.

Hendek ilçe merkezinde toplanan yüzlerce kişi, gece saatlerinde yoldan geçen altı Suriyeli sığınmacıyı darp etti.

Ardından Suriyeli ailelerin kaldığı evlere yönelen kalabalık, üç eve zorla girerek içeride bulunanları darp etti.

Yaşanan olayların içinde olduğunu söyleyen Emre Susuz adlı şahıs ise çok sayıda Suriyeli sığınmacıyı dövdüklerini anlattı. Susuz şöyle konuştu:

"Toplandık, Suriyelileri gördüğümüz yerde dövdük. Burada mezbahane denilen bir yer var, oraya geçtik orada da çok sayıda Suriyeli dövdük. Daha sonrasında Hendek Meydanına geldik. Olaylar esnasında polisler geldi, jopla müdahale etti. 1-2 kişinin olay esnasında gözaltına alındığını duydum. Jandarma ve Çevik Kuvvet ekipleri geldi. Beklemeye devam ediyoruz."
ANASAYFA ve İLGİLİ HABERLER için BURAYI tıklayın

CEPHELER'deki

Gelişmeler

BAĞIMSIZLIK

Süreci

ROJAVA

Haberleri

BARZANİ

Kürdistan

TARİH

Bilinci

ANALİZLER

Ortadoğu

BİLGİ

Kültürel

BİLİM

+Teknoloji

GÖRÜŞ

Yazarlar

Ezidiler

ve Şengal

ANASAYFA

Bütün Haberler