HÜDA PAR'dan '25 Eylül Bağımsızlık Referandumu' açıklaması

HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Yavuz, "parti olarak hiçbir İslami devletin parçalanmasını istemediklerini, lakin birliğin olmadığı durumlarda komşuluk ilişkilerinin denenmesi gerektiği kanaatini taşıdıklarını" belirtti.


Hür Dava Partisi (HÜDA PAR) Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Yavuz, partisince Urfa'nın Siverek ilçesindeki bir iftar programında yaptığı konuşmada, Kürdistan Bölgesi'nin 25 Eylül’de "bağımsızlık referandumu" planına ilişkin açıklamalarda bulundu.

"HÜDA PAR olarak hiçbir İslami devletin parçalanmasını istemediklerini, lakin birliğin olmadığı durumlarda komşuluk ilişkilerinin denenmesi gerektiğini ve referandumda Kürt halkının alacağı karara saygı duyulması gerektiğini" belirten Mehmet Yavuz şöyle konuştu:

"HÜDA PAR olarak hiçbir İslami devletin parçalanmasını istemeyiz. Ama parçalanma mutlaka meydana gelecekse ve birlik mümkün değilse, belki komşuluk ilişkileri dertlere derman olur diye denenmesi gerekir kanaatini taşıyoruz. Bu sadece referandum kararı değil, İslam coğrafyasında yakılan bir ateş vardır. Bir fitne ateşi var. Alacağımız kararlar bu fitne ateşini alevlendirecek ise bunun zamanlamasına elbet dikkat edilmesi gerekiyor. Bunun dışında halka sorulması bir mecburiyettir. Yapılacak referandumda Kürt halkı karar verecek herkesin bu karara saygı duyması gerekir."
ANASAYFA ve İLGİLİ HABERLER için BURAYI tıklayın

CEPHELER'deki

Gelişmeler

BAĞIMSIZLIK

Süreci

ROJAVA

Haberleri

BARZANİ

Kürdistan

TARİH

Bilinci

ANALİZLER

Ortadoğu

BİLGİ

Kültürel

BİLİM

+Teknoloji

GÖRÜŞ

Yazarlar

Ezidiler

ve Şengal

ANASAYFA

Bütün Haberler