HDP Milletvekili Bağımsız Kürdistan için dünya ülkelerine seslendi

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Milletvekili Adem Geveri uluslarası topluma seslenerek Bağımsız Kürdistan'a destek vermelerini istedi.
Adem Geveri HDP milletvekili olmanın yanı sıra, Şeyh Said (R.A) çizgisindeki Azadi İslami Hareketi'nin liderliğini yapmaktadır. Tüm bağımsızlık açıklama ve haberleri için BAĞIMSIZLIK menüsüne tıklayın. Savaş cepheleri için ise CEPHE menüsünü tıklayın.
K24 TV'ye konuşan HDP milletvekili Adem Geveri "Biliyoruz ki güney Kürdistan halkı bağımsızlık ve özgürlük için referandum düzenliyor. Bütün dünya ulusları gibi kendi ülkelerinde, kendi haklarını elde etmek istiyorlar. Kendi topraklarında iradelerini ortaya koymak istiyorlar" dedi.

Geveri açıklamasında "25 Eylül referandumu ile istenen hedefe ulaşılacak, artık yavaş yavaş devletleşmenin temeli kurulacak" diyen Geveri "Biz Güney Kürtlerini kutluyoruz" dedi.

"İnşallah biz dört parçadaki Kürtlerin ödediği bedeller, emekelerin meyvasını yeriz, amacımıza ulaşırız." diyen Adem Geveri dünya ülkeleri ve kamuoyuna seslenerek şöyle dedi:

"Dünya toplumlarına, kamuoyuna şunu diyoruz: Nasıl ki referandum yapan bütün uluslara sagı gösterdiyseniz aynı şekilde Kürdistan halkına da saygı göstermeniz, sonuçlarının gereğini yapmanızı istiyoruz. Özellikle kamuoyu, batı ülkeleri ve tüm demokratik kesim ve devletlerden Kürtlere destek vermesini istiyoruz, devlet olarak tanımasını istiyoruz.

Çevre ülkelerden özellikle yüzyıldır Kürtlerin kanını akıtarak onları yöneten, bize çok çektiren devletlerden artık HAK YOLU'nuna dönmelerini, nasıl ki kendilerine bağımsızlılığı kendilerine hak görüyorlarsa, Kürtlere de hak görmelidirler. Bu çerçevede Kürtlerle barışçıl ilişkiler içinde olmalarını diliyoruz."
ANASAYFA ve İLGİLİ HABERLER için BURAYI tıklayın

CEPHELER'deki

Gelişmeler

BAĞIMSIZLIK

Süreci

ROJAVA

Haberleri

BARZANİ

Kürdistan

TARİH

Bilinci

ANALİZLER

Ortadoğu

BİLGİ

Kültürel

BİLİM

+Teknoloji

GÖRÜŞ

Yazarlar

Ezidiler

ve Şengal

ANASAYFA

Bütün Haberler