ABD'nin 'İran rejimini değiştirilecek' açıklamalarına Hamaney'den cevap

İslam 'İslam Cumhuriyeti' Rehberi Ayetullah Hamaney, Ramazan ayının 23. gününde Devrim Muhafızları, ordu ve emniyet güçleri, istihbarat güçleri ve türbeleri savunan birimlerden yaşamını yitirenlerin ailelerini kabul etti.

İslam rejiminin değiştirilmesi için çaba harcayacakları yönündeki Amerikalı yetkililerin son açıklamalarına temas eden Ayetullah Hamaney, "Son 38 yıl içinde İslam nizamını değiştirmek istemediği bir dönem olmuş mudur? Ama her zaman kafaları taşa değmiştir ve bundan böyle de durum aynen böyle olacak zira İran milleti buna izin vermeyecektir. Arbede yaşatmayı planlayan bu yeni siyasetçilere karşılık verilirse o zaman akıllarını başlarına toplamaya çalışacaklar" dedi.

"Çok çetin ve amansız düşmanlıklara rağmen İslam nizamının halen devam ettiğini ve baki kaldığını" söyleyen Hamaney, "ABD başkanının boş lafları yeni bir mesele değil, çünkü İslam nizamının ilk baştan beri muhtelif komplolarla karşı karşıya bulundu, ama şimdiye kadar bu halkın düşmanları hiçbir halt edemediler" dedi.

Beyaz Saray yetkililerinin henüz yeni ve tecrübesiz olduklarını, bu tecrübesiz kimselerin İran halkı ve yetkililerini henüz tanımadıklarını, tokadı yediklerinde hesabın ellerine geleceğini söyleyen İran Rehberi, "Sahip olduğumuz İslam İnkılabı, baştan beri sulta düzeninin düşmanlığıyla karşılandı. ABD’de yeni iktidara gelen kişinin boş laflarına aldırmayın. 40 yıla yakın bu tür laflara şahit olduk, ancak hiçbir halt yapamadılar. Büyük bir ağaca dönüşen bu fidanı daha küçücükken yerden sökemediler şimdi ise daha güçsüzler” ifadesini kullandı.

Ayetullah Hamaney sözlerine şunları da ekledi:

"İslam Cumhuriyeti, tüm gücüyle onların karşısında duruyor. Bundan sonra da hep böyle dimdik duracaktır. Bunu dost da düşman da iyi bilmelidir. İran’ın onlara karşı direneceğinin farkına varmalılar ve bunu da unutmamaları lazım ki onlar İran halkına tokat atamazlar, bilakis İran halkı onlara tokat atabilir."
ANASAYFA ve İLGİLİ HABERLER için BURAYI tıklayın

CEPHELER'deki

Gelişmeler

BAĞIMSIZLIK

Süreci

ROJAVA

Haberleri

BARZANİ

Kürdistan

TARİH

Bilinci

ANALİZLER

Ortadoğu

BİLGİ

Kültürel

BİLİM

+Teknoloji

GÖRÜŞ

Yazarlar

Ezidiler

ve Şengal

ANASAYFA

Bütün Haberler