"Gülen Cemaati Bylock'tan Bağımsız Kürdistan'a destek istedi" iddiası!

Fethullah Gülen Cemaati mensuplarının (FETÖ) haberleşmek için kullandığı öne sürülen "ByLock" yazılımında Kürdistan Bölgesi'nin bağımsızlığı için başlatılan imza kampanyasına destek verilmesi yönünde talimat verildiği iddia edildi.


Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre Çanakkale Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturmada tutuklanan eski Cumhuriyet Savcısı S.Ş.’nin "ByLock" yazışmaları çözüldüğü öne sürüldü.

S.Ş.’nin kimliği belirlenemeyen bir kişi ile arasında geçen 22 Aralık 2015 tarihli yazışmada, Beyaz Saray’ın resmi internet sitesinden Kürdistan Bölgesi'nin bağımsızlığına destek amacıyla başlatılan imza kampanyasına katılma yönünde talimat verildiği belirtildi.

Eski Cumhuriyet Savcısı S.Ş.’ye gönderilen mesajda "1 Ocak’a kadar VPN kullanarak aşağıda tarif edilen şekilde 3 ayrı mail hesabı alarak, 3 ayrı oy kullanıp imza kampanyasına katılmanızı rica ediyoruz" ifadeleri kullanıldı.

İddia edilen bahsin geçtiği mesajda şu ifadeler yer aldı::

"Muhterem abiler, bu hizmetimiz için önemli bir husus. Sivillere bu konu açılmayacak ama birimler, öğretmen ve öğrencilere uygun noname (isimsiz) bir mail alıp VPN’le girilerek iz bırakmadan yapabilir. S.A. muhterem abiler… Beyaz Saray, imza kampanyası konusunu sürekli soruyor ve çok önemsiyor. Sayı şu an bin civarında. 1 Ocak’a kadar günlük ortalama 10 bin imza olmalı ki hedefe ulaşalım. Herkesten ciddi destek bekliyoruz.

Kesinlikle cemaat kimliği bilinen hesap ve mecralar topa girmemeli. Bize bulaşmamalı. Türkiye içinde sivil bölge ile paylaşmayalım bu bilgiyi. Onlar (siviller) girmemeli. Özellikle Türkiye içinde VPN ile girişe azami dikkat edilmeli. Günlük olarak toplam ulaşılan imza rakamını akşamları vereceğiz. Dolayısıyla sizde tabandan yapılan dönüşlerin sağlamasını yapabileceksiniz. Bu gündem sizin düzeyinizde takip edilmeli ki birinci öncelikli gündem olsun ve sonuç alabilelim."
ANASAYFA ve İLGİLİ HABERLER için BURAYI tıklayın

CEPHELER'deki

Gelişmeler

BAĞIMSIZLIK

Süreci

ROJAVA

Haberleri

BARZANİ

Kürdistan

TARİH

Bilinci

ANALİZLER

Ortadoğu

BİLGİ

Kültürel

BİLİM

+Teknoloji

GÖRÜŞ

Yazarlar

Ezidiler

ve Şengal

ANASAYFA

Bütün Haberler