Goran Hareketi: Bağımsızlık referandumu toplantısına katılmayacağız

Goran Hareketi yaptığı açıklamada Bağımsızlık Referandumu toplantısına katılmayacağını bildirdi. Söz konusu toplantı Kürdistan Başkanı Mesut Barzani ve siyasi partilerin katılımı ile yarın gerçekeleşecek. Amaç referandum heyeti ve tarihi belirlemek.

Bunun yanı sıra, söz konusu toplantıya Komala İslami (İslami Toplum Partisi) de bağımsızlık toplantısına katılmayacağını açıkladı.

Kürdistan Yurtseverler Birliği (YNK)'den yapılan açıklamada kendilerinin toplantıya katılacağı açıklandı.

Söz konusu toplantıda Başkan Mesut Barzani siyasi partilerden, Başkanlık için kendi aralarında bir aday ortaya çıkarmasını yada seçime gitmesini isteyeceği de verilen bilgiler arasında.

YNK adına açıklama yapan Said Pire, partisinin yayın organında toplantıya katılacaklarını kaydetti: "Kürdistan'ın siyasi ve ekonomik sorunlarının çözülmesi için gerçekleştirilen her toplantıya katılacağız, bu halkımızın çıkarı için gereklidir" dedi.

Goran Hareketi sözcüsü Şoreş Haci yaptığı açıklamada "Yarın Barzani ve siyasi partilerin yapacağı toplantıya katılmayacağız" dedi.

İslami Toplum Partisi (Komala İslami) sözcüsü Rebwar Heme de açıklamasında "Yarın gerçekeleştirilecek toplantıya katılmayacağız" dedi.

Tıkla - İlgili Haber: KDP: Bağımsızlık referandumu günü çağrısı...
ANASAYFA ve İLGİLİ HABERLER için BURAYI tıklayın

CEPHELER'deki

Gelişmeler

BAĞIMSIZLIK

Süreci

ROJAVA

Haberleri

BARZANİ

Kürdistan

TARİH

Bilinci

ANALİZLER

Ortadoğu

BİLGİ

Kültürel

BİLİM

+Teknoloji

GÖRÜŞ

Yazarlar

Ezidiler

ve Şengal

ANASAYFA

Bütün Haberler