DSG'den Suriye Ordusu'na uyarı / SOHR: YPG bombalanmadı

Demokratik Suriye Güçleri, (DSG) Rakka'da kendilerine saldırı düzenleyen Suriye rejimini sert bir şekilde uyarıda bulundu.


Rakka'da ABD'nin destek verdiği YPG öncülüğünde kurulan Demokratik Suriye Güçleri (DSG / QSD) IŞİD'e karşı yürüttüğü mücadelesi sürüyor.

Önceki gün Suriye Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, ABD öncülüğündeki Koalisyon Güçleri'nin Rakka bölgesinde Suriye hava kuvvetlerine ait bir uçağı düşürdüğü belirtildi.

DSG, Suriye rejiminin Rakka'da bulunan hedeflerine yönelik saldırı düzenlediğini açıkladı.

DSG, "Suriye rejim güçleri Rakka'daki mevzilerimize bir tehditte bulunursa, misliyle karşılık verilecektir" açıklamasında bulundu.

SOHR: SURİYE ORDUSU, YPG'Yİ VURMADI

ABD, Suriye rejimine ait uçağın düşürülmesine gerekçe olarak, Suriye Ordusu’nun YPG güçlerini vurmasını göstermişti. Yaşanan olay üzerine Suriye Ordusu’na ait uçakların YPG'yi bombalamadığı ve bu istihbaratın yanlış olduğu iddiası ortaya atılmıştı.

Suriyeli muhaliflere yakınlığı ile bilinen Suriye İnsan Hakları Gözlemevi (SOHR) ise yaptığı açıklamada, kaynaklarının Suriye Ordusu uçaklarının YPG'yi bombalamadığı iddiasını doğruladığını bildirdi.
ANASAYFA ve İLGİLİ HABERLER için BURAYI tıklayın

CEPHELER'deki

Gelişmeler

BAĞIMSIZLIK

Süreci

ROJAVA

Haberleri

BARZANİ

Kürdistan

TARİH

Bilinci

ANALİZLER

Ortadoğu

BİLGİ

Kültürel

BİLİM

+Teknoloji

GÖRÜŞ

Yazarlar

Ezidiler

ve Şengal

ANASAYFA

Bütün Haberler