DSG: Büyük Savaş'a başladığımızı ilan ediyoruz!

Demokratik Suriye Güçleri (DSG) Genel Komutanlığı, Rakka’nın kurtarılmasına yönelik operasyonların başladığını duyurdu.


DSG Sözcüsü Telal Silo tarafından okunan açıklamada, "Bugün Fırat’ın Gazabı Eylem Odası Komutanlığı olarak çetelerin terörün ve teröristlerin başkenti haline getirdikleri Rakka kentinin özgürleştirilmesi için 'Büyük Savaş'a başladığımızı ilan ediyoruz" denildi.

Açıklamada Rakka Harekatına katılan güçler şöyle sıralandı:

"Ceyş El-Siwar (Devrimciler Ordusu), Cebhet El-Ekrad, El-Şemal El Dmoqratî Tugayları, Aşiret Güçleri, Mexawir Humus Tugayları, Siqûr El-Reqqa, Lîwa El-Tehrir, Türkmen Selçuklu Tugayı, Hemam Türkmen Şehitleri Taburu, Senadid Güçleri, Süryani Askeri Meclisi, Minbic Askeri Meclisi, Dêrazor Askeri Meclisi, Öz Savunma Güçleri, YPG, YPJ ve Nuxbe güçleri."

Söz konusu harekata bölge halkının desteğinine vurgu yapılan açıklamada, şu ifadelere yer aldı:

"Bu savaş; başta Rakka Sivil Meclisi ve Demokratik Suriye Meclisi (MSD) olmak üzere, bölgedeki aşiretlerin ileri gelenleri, kanaat önderlerinin büyük desteği ve bölge halkımızın yardımlarıyla gerçekleşmektedir.

'Büyük Savaş'ın başladığı müjdesini duyururken, güçlerimizin yüksek moral, sarsılmaz iradeyle bu savaş için gerekli tüm hazırlıklarını tamamlayıp sahadaki müttefikimiz uluslararası koalisyonla hazırlanmış olan savaş planını uygulamaya hazır olduğunu belirtiyoruz.

Demokratik Suriye Güçleri (DSG) Genel Komutanlığı adına Büyük Savaş'a katılmakta olan bütün güçlerin ve grupların savaşçıları ve komutanlarını bir kez daha selamlıyor, başarılar diliyoruz.

Uluslararası koalisyon güçlerine de ayrıca teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Teröristlere karşı direnen tüm mezhep ve dinlerden halklarımızı, yine savaş alanlarındaki gelişmeleri kamuoyuna duyuran ve savaştan canlı görüntüler geçmek için güçlerimizin yanında olan basın emekçilerini de selamlıyoruz."
ANASAYFA ve İLGİLİ HABERLER için BURAYI tıklayın

CEPHELER'deki

Gelişmeler

BAĞIMSIZLIK

Süreci

ROJAVA

Haberleri

BARZANİ

Kürdistan

TARİH

Bilinci

ANALİZLER

Ortadoğu

BİLGİ

Kültürel

BİLİM

+Teknoloji

GÖRÜŞ

Yazarlar

Ezidiler

ve Şengal

ANASAYFA

Bütün Haberler