Demokratik Suriye Meclisi Eş Başkanı Ahmed: Rusya, Rojava'yı Türkiye ile tehdit ediyor!

Demokratik Suriye Meclisi (DSM) Eş Başkanı İlham Ahmed, Rusya'nın Rojava'yı Türkiye'nin saldırılarıyla tehdit ettiğini ileri sürdü.


Demokratik Suriye Meclisi (DSM) Eş Başkanı İlham Ahmed, Türkiye'nin Rojava'ya saldırı için ABD'den istediği desteği alamayınca Rusya'ya yanaştığını belirterek, Rusya'nın ise Rojava Kürtleri'ni Türkiye'nin saldırılarıyla tehdit ettiğini söyledi.

Eş başkan Ahmed, "Özgürlükçü Demokrasi" gazetesinde yer alan köşesinde, "Rusya'nın Kürtleri Baas rejimi ile Türkiye'nin saldırıları arasında tercih yapmaya zorlamasını tarihi bir hata" olacağını söyledi.

İlham Ahmed'in yazısındaki ilgili kısım şu şekilde:

"Rusya'dan son iki gündür Demokratik Suriye Güçleri'ni (DSG) töhmet altında bırakmaya dönük açıklamalar yapıyor. Bazen ABD'nin Kürtleri çıkarları için kullandığını öne sürüyorlar, bazen Türkiye ile olan durumdan dolayı Kuzey Suriye'nin güvenliğinin bozulacağından söz ediyor.

Son iddia ise DSG'nin IŞİD ile anlaştığı ve onları Tedmur'a doğru tahliye ettiği yönünde oldu. Bu açıklamaları "eğer siz bölgelerinizi rejime açmazsanız, Türkiye sizi vurur ve biz de bir şey yapamayız" şeklinde mesajlar olarak okuyabiliriz. Yani Kürtleri, Türkiye ile tehdit ediyor. Bilindiği üzere ABD, Türk Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın söylemlerine kulak asmayınca, onlar da Rusya-İran hattına yanaştı."
ANASAYFA ve İLGİLİ HABERLER için BURAYI tıklayın

CEPHELER'deki

Gelişmeler

BAĞIMSIZLIK

Süreci

ROJAVA

Haberleri

BARZANİ

Kürdistan

TARİH

Bilinci

ANALİZLER

Ortadoğu

BİLGİ

Kültürel

BİLİM

+Teknoloji

GÖRÜŞ

Yazarlar

Ezidiler

ve Şengal

ANASAYFA

Bütün Haberler