Davutoğlu ve ekibi hakkında 2 önemli iddia!

Uzun bir aradan sonra sessizliğini bozan ve AK Parti içinde bir grubun hakkında hazırladığı Pelikan Dosyası'na tepki gösteren Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu hakkında çarpıcı iddialar ortaya atıldı.


AK Parti'de aralarında Ahmet Davutoğlu'nun da bulunduğu önemli bazı isimlere yönelik Cemaat operasyonu hazırlığı olduğu öne sürüldü.

Sözcü yazarı Can Ataklı, Ahmet Davutoğlu'nun görevden alındıktan sonra uzun süre sessizliğe büründüğünü belirtirken, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamaya dikkat çekti ve şu ifadeleri köşesinde yer verdi:

"...Aradan bir yıl geçtikten sonra bir yerel televizyon kanalına çıktı ve Pelikan Dosyası'nı yeniden hatırlatarak ağır eleştirilerde bulundu.

Peki, ne oldu da Davutoğlu bir anda konuşmaya karar verdi?

Kulislerde iki söylenti dolaşıyor. Birincisi sarayın “Çemberi daraltın” talimatı verdiği ve Ahmet Davutoğlu başta olmak üzere bazı önemli AKP'li isme FETÖ operasyonu yapılacağını konuşuluyor. Davutoğlu'nun bir tür savunma refleksi ile ön almaya çalıştığı vurgulanıyor.

İkinci söylenti ise daha ilginç. AKP çevrelerinde Erdoğan'ın giderek yalnızlaştığı, Katar olayı ile başının iyice sıkışacağı, ayrıca son kongrede Erdoğan'ın pek de istemediği isimlerin partiyi ele geçirdiği ileri sürülüyor.

Davutoğlu ve ekibinin de bu yeni durumdan yararlanmak istedikleri anlatılıyor."
ANASAYFA ve İLGİLİ HABERLER için BURAYI tıklayın

CEPHELER'deki

Gelişmeler

BAĞIMSIZLIK

Süreci

ROJAVA

Haberleri

BARZANİ

Kürdistan

TARİH

Bilinci

ANALİZLER

Ortadoğu

BİLGİ

Kültürel

BİLİM

+Teknoloji

GÖRÜŞ

Yazarlar

Ezidiler

ve Şengal

ANASAYFA

Bütün Haberler