Davutoğlu: Beni en çok üzen dostlarımın suskunluğu...

Türkiye'nin Eski Başbakanı Ahmet Davutoğlu, görevden alınma sürecinde etkili olan ve Hilal Kaplan, Cemil Barlas gibi isimlerin hazırladığı "Pelikan Dosyası" hakkında açıklamalarda bulundu.


Gazeteci Hilal Kaplan, Cemil Barlas gibi isimlerin hazırladığı "Pelikan Dosyası"na ilişkin eski Başbakan Ahmet Davutoğlu ilk kez konuştu.

"Bakın Pelikan Dosyası diye bir şey yayınlandı. Kimliği meçhul görünüyor ama herkes biliyor kimler olduğunu. Onu yazanlar bile gayri ahlaki bir metin yazdıklarını biliyor, hangi yalıda yazıldığı biliniyor" diyen Davutoğlu, "Bu isimler tek bir sancı çekmemiş. 15 Temmuz sonrası bu davaya en büyük hizmeti yapanlara iftira attılar... Bizi en çok üzen ise dostlarımızın bu konuda suskunlukları olmuştur" ifadelerini sarf etti.

PELİKAN DOSYASI NEDİR?

"Pelikan Dosyası" isimli bir blog sayfada "Selam Olsun!" başlığı ile yayınlanan uzun bir yazı kaleme alınmıştı. Yazıda, Davutoğlu ve Erdoğan arasında uzun zamandır yaşandığı iddia edilen "çatışma" "fikir ayrılıkları" gibi konular üzerine "bilgiler" paylaşılmış ve özellikle Ahmet Davutoğlu'na yönelik ağır eleştiriler sarf edilmişti.

Pelikan Dosyası'nda bulunan ifadelerden bir kısım:

"Hocanın ekibi yeterince konuştu. Hocalarıyla beraber yeterince ortalığı karıştırdı. Biraz da biz konuşalım mı? Biraz da, REİS için canını feda edecekler konuşsun mu Çok az kişi aslında neler olduğunu biliyor. Kabus gibi. Hani çığlık atarsınız da kimse duymaz ya.. İşte öyle bir şey. Hani herkesin ortasında cinayet işlenir de kimse aldırmaz ya.. İşte öyle. Yani benim hissettiklerim öyle. Her şey ortada, ama gören yok. İnsanlar uyumak yerine, sırf ortada olanı görmeyi başarabilselerdi, benim bu yazıyı yazmama gerek kalmazdı… Buradan çığlık atıyorum. Duyun artık: Hanımlar! Beyler! Burası dehşet bir ülke. Hiçbir şeyin yüzeysel bir bakışla görülemeyeceği bir ülke. Üzerinde tüm süper güçlerin satranç oynadığı bir ülke. Öyle Ergenokun'u pasifleştirmekle, paraleli tırstırmakla falan, bir günde güllük gülistanlık olacak bir ülke değil. Bir haini def etseniz, yerine hemen yenisini getirirler. Öyle kolay kolay, bizi bize bırakmazlar. İcabında bizden olanları bile bize karşı hale getirirler. Onun için gözlerinizi dört açın! Etrafınızda ne oluyor, şöyle bir bakın. Ama iyi bakın. Yüzeysel bakmayın. Ve görün benim gördüklerimi. Şimdi biraz da siz çatlayın: Temayül yoklamalarında 1. Gül, 2. Yıldırım, 3. Davutoğlu çıktı. Buna rağmen REİS hocayı parti başkanı yaptı....

... Sonuç: hoca ile REİS arasındaki hikaye basit bir ihtiras hikayesi değildir. Çünkü hoca kendi ihtiraslarının peşinden koşabilmek için, REİS karşıtı, ve dolayısıyla REİS'i destekleyen halkın karşıtı kim varsa, onunla işbirliği kurma yoluna gitmiştir. Küresel güçlerin ülkemizdeki satrancında vezir görüntüsüne sahip basit bir piyon olmayı kabul etmiştir. Kavga budur. Kaybedeni de bellidir!"
ANASAYFA ve İLGİLİ HABERLER için BURAYI tıklayın

CEPHELER'deki

Gelişmeler

BAĞIMSIZLIK

Süreci

ROJAVA

Haberleri

BARZANİ

Kürdistan

TARİH

Bilinci

ANALİZLER

Ortadoğu

BİLGİ

Kültürel

BİLİM

+Teknoloji

GÖRÜŞ

Yazarlar

Ezidiler

ve Şengal

ANASAYFA

Bütün Haberler