Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın'dan 'bağımsızlık referandumu' açıklaması

Türkiiye Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın Sözcüsü İbrahim Kalın, Kürdistan Bölgesi'nin Eylül ayında yapacağı bağımsızlık referandumuna ilişkin, "Umut ediyoruz bu referandum kararını iptal edip bu yanlıştan dönerler" açıklamasında bulundu.


Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Sözcüsü İbrahim Kalın, Kürdistan Bölgesi'nin 'bağımsızlık referandumu'na ilişkin açıklamada bulundu.

Referandumun iptal edilmesi gerektiğini, kararın yanlış olduğunu savunan Sözcü Kalın, "Kerkük'te yaşanan süreci çok yakından takip ediyoruz. Kuzey Irak'ın  (Kürdistan Bölgesi) verdiği karar çok yanlış bir karar. Bu Kerkük'te gerilimi artırır. Umut ediyoruz bu referandum kararını iptal edip bu yanlıştan dönerler.

Iraklı Kürt yetkililer ve Bağdat'taki yetkililerle bu konuyu görüşüyoruz. Öncelikli amacımız, müzakere yoluyla bu hatadan dönülmesi. Bu konudaki çalışmalarımız devam edecek. Onlarla oturup konuşmadan bizim böyle bir hemen yaptırım, sınır kapısını kapatma gibi bir tavır içine girmemiz söz konusu değil." dedi.
ANASAYFA ve İLGİLİ HABERLER için BURAYI tıklayın

CEPHELER'deki

Gelişmeler

BAĞIMSIZLIK

Süreci

ROJAVA

Haberleri

BARZANİ

Kürdistan

TARİH

Bilinci

ANALİZLER

Ortadoğu

BİLGİ

Kültürel

BİLİM

+Teknoloji

GÖRÜŞ

Yazarlar

Ezidiler

ve Şengal

ANASAYFA

Bütün Haberler