Ankara Valiliği'nden CHP yürüyüşü ile ilgili flaş açıklama

CHP, HDP'ye karşı AK Parti ile birleşmiş milletvekillerinin dokunulmazlığını kaldırmıştı.. Böylece HDP'li milletvekilleri, Eş Başkanları dahil cezaevlerine atılmıştı. 

KESER DÖNER SAP DÖNER, GÜN GELİR HESAP DÖNER

Ancak dün CHP'nin HDP'ye karşı çıkarttırdığı karar kendisini vurdu: CHP milletvekili Enis Berberioğlu'nin dokunulmazlığı kaldırıldı, 25 yıl hapis cezası verildi.

CHP bu durumu protesto etmek için Ankara'da sözde "Adalet yürüyüşü" gerçekleştirecek. Buna ilişkin olarak Ankara Valiliğinden bir açıklama geldi.

ANKARA VALİLİĞİNİN AÇIKLAMASI

Ankara Valiliği açıklamasında "Yapılacak etkinlikte kamu düzeninin, kamu güvenliğinin,  trafik düzeninin ve toplantıya katılanların güvenliğinin sağlanması esastır. Bu  amaçla, alınacak güvenlik tedbirlerine etkinliği düzenleyen ve katılanların  uyması zorunludur. Katılımcılar, Güvenpark'taki toplanma alanına üst araması  yapılarak alınacaktır. Yürüyüşün Ankara ili sınırları içerisindeki kısımlarında  katılımcıların güvenliğini ve trafik düzenini sağlamak amacıyla korteje,  Valiliğimize bildirilen makul sayıdaki kişi katılabilecektir. Yürüyüş, Ankara  ili sınırları içerisinde E-5 Karayolu güzergahı takip edilerek yapılacaktır.  Yürüyüş güzergahında bulunan yerleşim yerlerinde miting ve benzeri etkinlikler  yapılmayacaktır" ifadeleri kullanıldı.

Ankara Valiliği, CHP Genel Başkanı Kemal  Kılıçdaroğlu'nun Güvenpark'tan başlatacağı yürüyüşe ilişkin güvenlik tedbirleri  alındığını bildirdi.

Valilikten yapılan açıklamada, Kılıçdaroğlu'nun Ankara Güvenpark'tan  başlatacağı ve İstanbul Maltepe'ye kadar sürdüreceği yürüyüşle ilgili bazı  önlemler alındığı belirtildi.

Açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Yapılacak etkinlikte kamu düzeninin, kamu güvenliğinin, trafik  düzeninin ve toplantıya katılanların güvenliğinin sağlanması esastır. Bu amaçla,  alınacak güvenlik tedbirlerine etkinliği düzenleyen ve katılanların uyması  zorunludur. Katılımcılar, Güvenpark'taki toplanma alanına üst araması yapılarak  alınacaktır. Yürüyüşün Ankara ili sınırları içerisindeki kısımlarında  katılımcıların güvenliğini ve trafik düzenini sağlamak amacıyla korteje,  Valiliğimize bildirilen makul sayıdaki kişi katılabilecektir. İl merkezinden  sonra yürüyüşe devam edecek olanlar, güvenlik kuvvetlerince kendilerinin  tanınabilmesi ve güvenliklerinin sağlanabilmesi için pazu bandı, yelek ve yaka  kartı kullanacaktır."

ANKARA SINIRLARI İÇİNDE E-5 KARAYOLU GÜZERGAHI TAKİP EDİLECEK

Açıklamada, yürüyüş güzergahı olarak Ankara ili sınırları içinde E-5  Karayolu güzergahının takip edileceği duyuruldu.

Güzergahta bulunan yerleşim yerlerinde miting ve benzeri etkinlikler  yapılamayacağı vurgulandı.

Yürüyüş sırasında varsa kaldırımlar, yoksa banketlerin kullanılacağı  bildirilen açıklamada, taşıtların seyrine mani olacak ve trafik güvenliğini  tehlikeye düşürecek şekilde yola girilemeyeceği kaydedildi.

Valilik açıklamasında, katılımcıların can güvenliği ve trafik  düzeninin sağlanması için hava kararmadan önce yürüyüşün günlük olarak  sonlandırılacağı aktarıldı.

GÜVENPARK'TA GÜVENLİK TEDBİRLERİ

Yürüyüşün başlangıç noktası Güvenpark ve çevresinde, sabahın erken  saatlerinden itibaren polis ekipleri tarafından yoğun güvenlik tedbiri alındı.

Parkın etrafı bariyerlerle kapatıldı, katılımcıların alana üst araması  yapıldıktan sonra alınması için noktalar oluşturuldu.

Genelkurmay Başkanlığı önündeki kavşaktan Güvenpark'a giden Milli  Müdafaa Caddesi ulaşıma kapatılırken, parktaki dolmuş duraklarının hareket  noktası yürüyüşün başlayacağı saate kadar İnönü Bulvarı'ndaki Deniz Kuvvetleri  Komutanlığının önüne alındı.

Güvenpark'ı Necatibey Caddesi'ne bağlayan Kumrular Caddesi ile Yahya  Galip Caddesi de geçici süreyle trafiğe kapatılan yollar arasında yer aldı. Bu  yollarda park halinde bulunan bütün araçlar güvenlik tedbirleri çerçevesinde  kaldırıldı.

Güvenlik önlemleri kapsamında bomba imha uzmanı ekipler de Güvenpark  ve çevresinde dedektör köpeklerle arama yaptı.

Bu arada, hem yürüyüş güzergahında hem de Güvenpark ve Kızılay  çevresinde çevik kuvvet polisleri görevlendirildi.
ANASAYFA ve İLGİLİ HABERLER için BURAYI tıklayın

CEPHELER'deki

Gelişmeler

BAĞIMSIZLIK

Süreci

ROJAVA

Haberleri

BARZANİ

Kürdistan

TARİH

Bilinci

ANALİZLER

Ortadoğu

BİLGİ

Kültürel

BİLİM

+Teknoloji

GÖRÜŞ

Yazarlar

Ezidiler

ve Şengal

ANASAYFA

Bütün Haberler