CHP'nin Adalet Yürüyüşü: CHP'li yönetici "O silahlar Rakka'da çıktı" dedi, Erdoğan uyardı.

Ankara Güvenpark'tan yola çıkarak 'Adalet Yürüyüşü' düzenleyen CHP, üçüncü gününde İstanbul'a doğru ilerlemeye devam ediyor. CHP'li yönetici Rakka vurgusu yaparken, Erdoğan yaptığı açıklamada "Yargı sizi de bir yerlere davet ederse şaşmayın" dedi. Detaylar haberimizin devamında.

Kemal Kılıçdaroğlu'nun lideri olduğu CHP sırf HDP'li milletvekillerin cezaevine girmesi AKP ve MHP ile birleşerek dokunulmazlıkları kaldırttı.

HDP'den sonra şimdi de CHP'li milletvekili Enis Berberioğlu'nun dokunulmazlığı kaldırıldı ve 25 yıllık hapis cezası aldı.

Kılıçdaroğlu'nun sıranın kendilerine gelmesi sebebiyle başlattığı sözde  'Adalet Yürüyüşü' destek ve tepkilerin gölgesinde devam ediyor. Bir çok vatandaş destek verirken, bir vatandaş da HDP Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş'ı Kılıçdaroğlu'na hatırlatarak "O zaman (HDP) için dokunulmazlıkların kaldırılmasına EVET demeseydiniz, bugün bunlar olmazdı" dedi. O video için burayı tıklayın.

Yürüyüşe katılan CHP'li bir yönetici yaptığı açıklamada "Ayaklarımız biraz isyan ediyor ama, adalet için isyanımız daha önemli. Adaletsizliğe, devletin yok edilmesine karşı Türkiye'nin dört bir yanından herkesin isyan etmesi lazım. Bugün Can Dündar'ın yazdıkları ne kadar doğruymuş, Enis Berberioğlu'nun yazdıkları ne kadar doğruymuş: O silahlar şimdi Rakka'da ortaya çıkıyor" dedi.
Rakka, Musul, Şengal, Kerkük, Efrin ve diğer operasyon haberleri için ZERnews'te CEPHE menüsünü tıklayın. Kürdistan bağımsızlık referandumu ile ilgili haber ve açıklamalar için de BAĞIMSIZLIK menüsünü tıklayın.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan CHP'nin adalet yürüyüşüyle ilgili olarak "Yollar yürümekle aşınmaz" dedi ve "Yargı sizi de bir yerlere davet ederse şaşmayın" diye konuştu.

Erdoğan konuşmasında "Bazı STK’ların kalkıp da yargının bu zatla ilgili verdiği karara adeta destek çıkıyormuş gibi anayasanın 138. maddesini çiğniyor olmasının hiçbir izahı yoktur. Yargı baskı altında kalırsa adaleti nasıl bekleyeceğiz. Yargıya baskı kusura bakmayın adaletin gelişini ne yapacağız. Elde adalet pankartları adaleti getirmez. Adaleti aramanın makamı parlamentodan nasıl bekleyeceğiz." ifadesini kullandı.

ADALET YÜRÜYÜŞÜ PROGRAMI

Üçüncü gün yürüyüşü saat 09:00’da başladı.

Saat 10:35 Adalet korteji ilk molayı verdi.

Eşi, oğlu ve oğlunun nişanlısı üçüncü günde de Kılıçdaroğlu’nu yalnız bırakmadı.

Saat 11:00 Kahramankazan girişinde yaklaşık 25 dakika mola veren kortej yeniden yola koyuldu.
Adalet Yürüyüşüne katılanlar arasında bulunan CHP İzmir Milletvekili Mustafa Balbay, güneşten etkilenmemek için yüzüne krem sürdü.

İlk iki gün yoğun yürüyüş ve bugün hava sıcaklıklarının çok artması nedeniyle yürüyüş mesafesi 20 kilometreden 16 kilometreye düşürüldü. Mola süreleri de doktorun tavsiyesi üzerine yeniden düzenlendi. Bugünden sonra CHP liderinin saat 12:00 ila 15:00 arasında 3 saat mola verdi.

CHP'liler İstanbul'a kadar toplam 23 nokta belirledi. Yürüyüşte E-5 Karayolu güzergahı takip edilecek.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu başlattığı yürüyüşe “Adalet Yürüyüşü” adını verdi. Yürüyüş Ankara'da Güvenpark'tan 15 Haziran günü başladı.

Açıklanan hedef tutuklu CHP'li vekil Enis Berberoğlu'nun tutulduğu İstanbul'daki Maltepe Cezaevi önü.

Yolun toplam uzunluğu 432 kilometre. E-5 Karayolu güzergahı takip edilecek.

Planlamaya göre Kılıçdaroğlu bu mesafeyi 25 günde tamamlayacak.

Adalet Yürüyüşü boyunca başlangıç ve bitiş noktaları hariç 23 dinlenme noktası belirlendi.
ANASAYFA ve İLGİLİ HABERLER için BURAYI tıklayın

CEPHELER'deki

Gelişmeler

BAĞIMSIZLIK

Süreci

ROJAVA

Haberleri

BARZANİ

Kürdistan

TARİH

Bilinci

ANALİZLER

Ortadoğu

BİLGİ

Kültürel

BİLİM

+Teknoloji

GÖRÜŞ

Yazarlar

Ezidiler

ve Şengal

ANASAYFA

Bütün Haberler