Belçika: Peşmerge'ye destek IŞİD sonrasında da sürecek

Brüksel’de Belçika Savunma Bakanı Steven Vandeput, Peşmerge Güçleri Bakanı Kerim Sincari, IŞİD ile mücadelenin başarıya ulaşması için uluslararası toplumun daha fazla çaba göstermesi gerektiğini kaydetti.


Avrupa Parlamentosu’nda düzenlenen "IŞİD sonrası süreç" başlıklı konferans için Brüksel’e giden Peşmerge Güçleri Bakanı Kerim Sincari, Belçika Savunma Bakanı Steven Vandeput ile bir araya geldi.

Kürdistan Hükümeti Avrupa Birliği (AB) ülkeleri Temsilcisi Dilawer Ajgeyi’nin de bulunduğu görüşmede IŞİD ile mücadele ve IŞİD sonrası bölgedeki sürece dair görüş alışverişinde bulunuldu.

Görüşmede Belçika Savunma Bakanı Vandeput, IŞİD ile mücadelede Peşmerge Güçleri'ne verdikleri desteğe devam edeceklerini belirtirken Kerim Sincari, IŞİD ile mücadelenin başarıya ulaşması için uluslararası toplumun daha fazla çaba göstermesi gerektiğini söyledi.

IŞİD'in sadece askeri mücadeleyle bitirilemeyeceğini belirten Sincari, IŞİD’i ortaya çıkan faktörlerin de ortadan kaldırılması ayrıca güçlü bir ideolojik mücadelenin yürütülmesinin şart olduğunu söyledi. (K24)
ANASAYFA ve İLGİLİ HABERLER için BURAYI tıklayın

CEPHELER'deki

Gelişmeler

BAĞIMSIZLIK

Süreci

ROJAVA

Haberleri

BARZANİ

Kürdistan

TARİH

Bilinci

ANALİZLER

Ortadoğu

BİLGİ

Kültürel

BİLİM

+Teknoloji

GÖRÜŞ

Yazarlar

Ezidiler

ve Şengal

ANASAYFA

Bütün Haberler