Barzani, Putin ile görüştü: Rusya'dan büyük destek

1-3 Haziran'da gerçekleştirilen Uluslararası St. Petersburg Ekonomi Forumu'na katılan Kürdistan heyeti Rusya'nın üst düzey yetkilileri ile görüşmelerine devam ediyor.

PUTİN İLE TOPLANTI

Bugün Başbakan Neçirvan Barzani liderliğinde, Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov ile görüşen Kürdistan heyeti Rusya Federasyonu Başkanı Vladimir Putin ile görüştü.

Başbakan Neçirvan Barzani, Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov ile görüşmelerde ekonomik ilişkiler, IŞİD (DAEŞ) ile savaş ve Suriye'nin durumu hakkında konuştuklarını söyledi.

HEYETTE KİMLER VAR

Heyette Başbakan Yardımcısı Kubad Talabani, Doğal Kaynaklar Bakanı Aşti Hewrami ve Hükümet Sözcüsü Sefin Dizayi de yer alıyor.

Başbakan ve beraberindeki heyete Rus hükümet yetkilileri, enerji devleri, aydınlar ve edebiyatçıların gösterdiği yoğun ilgi resmi programın bozulmasına sebep oldu. Rus enerji şirketleri Kürdistan ekonomik krizini kendilerinin bitirmek istediğini kaydetti.

LAVROV İLE TOPLANTI

Başbakan Barzani Rusya'nın verdiği destek dolayı Kürdistan adına Lavrov şahsında ülkesine teşekkür etti, ardından basına kapalı oturuma geçildi.

+ Diğer görüşme ve detaylar için BURAYI TIKLAYIN


ANASAYFA ve İLGİLİ HABERLER için BURAYI tıklayın

CEPHELER'deki

Gelişmeler

BAĞIMSIZLIK

Süreci

ROJAVA

Haberleri

BARZANİ

Kürdistan

TARİH

Bilinci

ANALİZLER

Ortadoğu

BİLGİ

Kültürel

BİLİM

+Teknoloji

GÖRÜŞ

Yazarlar

Ezidiler

ve Şengal

ANASAYFA

Bütün Haberler