Barzani, Putin ile görüşecek: Bağımsızlık, Askeri, enerji anlaşmaları...

Kürdistan Başbakanı Neçirvan Barzani beraberindeki heyet ile beraber Rusya'daki temaslarını sürdürmeye devam ediyor. Barzani'ye Başbakan Yardımcısı Kubat Talabani ve hükümet yetkilileri eşlik ediyor. Barzani Putin ve Lavrov ile de görüşecek.

PETROL DEVİ İLE GÖRÜŞME

Başbakan Neçirvan Barzani ve beraberindeki heyet Rus petrol şirketi ile bir toplantı düzenledi. Toplantıda Rusya'nın en büyük petrol şirketinin Kürdistan'da çalışma imkanları, iki ülke arasında ekonomik ilişkilerin güçlendirilmesi görüşüldü.

PUTİN VE LAVROV İLE GÖRÜŞECEKLER

Başbakan Neçirvan Barzani ve Kürdistan hükümeti heyeti Rusya Federasyonu Başkanı Vladimir Putin ve Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov ile de görüşecek.

RUSYA-KÜRDİSTAN TOPLANTISI: BAĞIMSIZLIK, ASKERİ VE EKONOMİK İLİŞKİLER

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov'un, Kürdistan Başbakan Neçirvan Barzani ile bir araya geleceği açıklandı. Açıklamayı Geçtiğimiz gün Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mariya Zaharova yaptı. Ancak yeni bilgilere göre Barzani, Putin ile de görüşecek.

ZAHAROVA AÇIKLADI


Basın açıklaması sırasında konuya değinen Rus sözcü, 1-3 Haziran'da gerçekleşecek olan Uluslararası St. Petersburg Ekonomi Forumu'nda Sergey Lavrov'un, Kürdistan hükümeti başbakanı Neçirvan Barzani ile toplantı düzenleyeceğini kaydetti.

Toplantıda Kürdistan bağımsızlık referandumu, iki ülke arasında ekonomik ve askeri ilişkilerin konuşulması bekleniyor.

FORUM'DA ÖNEMLİ GÖRÜŞMELER...

Zaharova açıklamasında Lavrov'un Almanya başta olmak üzere bir çok ülkenin yetkilileri ile toplantılar düzenleneceğini kaydetti.

St. Petersburg Ekonomi Forumu

Haziran'ın başında düzenlenecek olan St. Petersburg Ekonomi Forumu'nda onlarca ülke temsilcisi ve uluslararası düzeyde iş adamları, dünya ekonomi devleri katılacak. Forumda dünya ekonomisi, Rusya ekonomisi ve teknolojik gelişimler gibi konular ele alınacak.
ANASAYFA ve İLGİLİ HABERLER için BURAYI tıklayın

CEPHELER'deki

Gelişmeler

BAĞIMSIZLIK

Süreci

ROJAVA

Haberleri

BARZANİ

Kürdistan

TARİH

Bilinci

ANALİZLER

Ortadoğu

BİLGİ

Kültürel

BİLİM

+Teknoloji

GÖRÜŞ

Yazarlar

Ezidiler

ve Şengal

ANASAYFA

Bütün Haberler