Bahçeli'nin CHP'lilere yönelik tehdit içeren açıklamasına Kılıçdaroğlu'ndan yanıt

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin, CHP'nin başlattığı 'adalet' yürüyüşüne yönelik tehdit içeren açıklamalarına Kemal Kılıçdaroğlu'ndan yanıt geldi.


Ankara'dan İstanbul'a "adalet" yürüyüşü yapan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Merak ediyorum ki, İstanbul’dan karşı bir yürüyüş başlarsa karşılaşma ve buluşma noktası neresi ve nasıl olacaktır?" diyen MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye yanıt verdi.

CHP lideri Kılıçdaroğlu, "Sayın Bahçeli gelip bizim yürüyüşümüze katılırsa başlangıcı da, sonucu da kendisi görür. Erdoğan'dan talimat alan ben değilim, Erdoğan'dan talimat alanlar bunu düşünmeli. Erdoğan'dan alınan talimata göre hareken edenler kimin kullanıp kullanılmadığının kararını vermeli. Sayın Bahçeli hiç meraklanmasın, onun da adalete ihtiyacı olacak. Bu eleştirilere rağmen adalet yürüyüşünü yerine getireceğiz" diye konuştu.

Kılıçdaroğlu, "Yoruldunuz mu" sorusu üzerine "Gerçekçi olmak lazım. Yorulmadık diyemeyiz. Ama yolumuza devam edeceğiz. Dün biraz uzun bir yürüyüş gerçekleştirdik. Bugün 22 km'lik bir yürüyüş yapacağız. Bu yürüyüşe güzergah üzerinden de katılımlar olacak" dedi.

Bahçeli, "CHP’lilere sesleniyorum; aklınızı başınıza alın, muhtemel ve kestirilemeyen hadiseler patlak verirse, altından ne sizler ne de ülkemiz kalkar" ifadelerini kullanmıştı.
ANASAYFA ve İLGİLİ HABERLER için BURAYI tıklayın

CEPHELER'deki

Gelişmeler

BAĞIMSIZLIK

Süreci

ROJAVA

Haberleri

BARZANİ

Kürdistan

TARİH

Bilinci

ANALİZLER

Ortadoğu

BİLGİ

Kültürel

BİLİM

+Teknoloji

GÖRÜŞ

Yazarlar

Ezidiler

ve Şengal

ANASAYFA

Bütün Haberler