Bağımsız Kürdistan karşıtlığı ile övünen POST-CAŞ zihniyeti - Ari Harsin

Kürdistan bağımsızlık referandumunun şahıslara, partilere bağlamak yanlıştır. Bir ulusun yüzlerce yıllık hayali söz konusudur. Özellikle Başkan Mesut Barzani karşıtlığı üzerinden bağımsızlık referandumuna düşmanlık yapmak kabul edilemez.

Yazar: Ari Harsin

Bu korkunç durumu Goran Hareketi üzerinden örnekleyerek genel bir kanıya varabiliriz.

Goran Hareketi'nin bir sorunu var: Karar verme merkezi iflas etmiştir. Sayın Noşirvan Mustafa'nın karizmasını konuşturduğu o merkezin yerinden yeller esiyor.

Bu yüzden artık Goran'ın tüm yöneticilerini kontrol edebilecek hiç kimse yoktur. Yönetimdeki her kes ayrı telden çalıyor, her yönetici farklı bir bölümü ele geçirmiş.

Şimdi bunlar bir noktada buluşmak için bir düşmana ihtiyaç duyuyorlar. Yapa yapa Kürdistan bağımsızlık referandumuna düşmanlık üzerinden birleşmeye çalışıyorlar.

Şu an onların halka anlatması gereken en önemli şey: Referandumun bir ulusun kaderi ile ilgili olduğu, yüz yıllık Sykes-Picot anlaşmasının yani zulmünün giderilmesidir, kurtuluştur, halkımızın tarihi bir rüyasının gerçekleştirilmesidir.

Özür dileyerek söylüyorum, gerçekten çok özür diliyorum: Eskiden CAŞlık vardı. Caş: Eşek sıpası demektir. Düşman için silahını alıp Kürt savaşçılara saldıran Kürtlere verilen isimdir. Bu tabiri ilk olarak General Mustafa Barzani kullanmıştı.

Evet eskiden insanlar caş oldukları için utanıyordu. Ancak şimdiki 'Post-CAŞ'lar öyle mi!?

Çıkıp elin Arapça televizyonlarında göğsünü gere gere caşlığı teorize ediyorlar. Çıkıp o televizyonlarda Kürt düşmanı faşist bazı Arap liderleri överken, Kürt ve Kürdistan karşıtlığı yapıyorlar, Kürt lider ve şahsiyetleri yerden yere vuruyorlar.

Sırf Kürdistan Başkanı Mesut Barzani'ye saldırmak için elinden gelen her türlü çirkinliği yapıyorlar. Akıl almaz durum ise, bu durumu ne yapıp edip Bağımsız Kürdistan karşıtlığına eviriyorlar.

Bunların bilmesi lazım ki, bu dava Kürdistan Başkanı'nın şahsi davası değildir. Kürt ulusunun ve Kürdistan'da yaşan tüm inançların, ulusların kaderi söz konusu.

Şu gerçeği de göz ardı etmemek lazım: 

Foto: Ari Harsin ve Başkan Barzani:
Gelinen noktada sembol isim olarak, dört parça Kürdistan'da sadece Başkan Mesut Barzani bu projenin öncülüğünü yapabilir, dünya toplumları için bir kanaat oluşturabilir.

Sırf Başkan Mesut Barzani'ye düşmanlık yapmak için Arap ırkçısı, Kürt düşmanı, faşist Nuri Maliki ve diğer ülkelerdeki faşistleri övenleri, onları el üstünde tutanlar, hızını alamayıp bağımsızlık karşıtlığına varacak derece ileri gidenleri Kürdistan halkının vicdanına bırakıyorum.

Bunlara ne ad koyacağını Kürdistan halkı karar versin.
ANASAYFA ve İLGİLİ HABERLER için BURAYI tıklayın

CEPHELER'deki

Gelişmeler

BAĞIMSIZLIK

Süreci

ROJAVA

Haberleri

BARZANİ

Kürdistan

TARİH

Bilinci

ANALİZLER

Ortadoğu

BİLGİ

Kültürel

BİLİM

+Teknoloji

GÖRÜŞ

Yazarlar

Ezidiler

ve Şengal

ANASAYFA

Bütün Haberler