Efrin ve Şehba'da yoğun çatışmalar: İşte son durum ve detaylar

Batı Kürdistan'ın (Rojava) Efrin ve Şahba bölgelerinde silahlı gruplar YPG, YPJ ve Devrimciler Gücü'ne karşı saldırıya geçti. 

El Nusra Cephesi ve Ahrar el Şam Efrin kantonu ile Şahba'ya saldırdı.

Efrin Kantonu'nda çıkan çatışmalarda saldırgan örgütler püskürtüldü. Ceyş el-Siwar (Devrimci Güçler) de Şehba'da çatışıyor.

Semane Kalesi’ne yerleşen Cebhet El-Nusra ve Ehrar El-Şam savaçıları, Efrin’in Şerawa ilçesine bağlı Basufan, Başerma ve Birc Sileman köyleri ile Cindires ilçesine bağlı Celeme Köyü’nde Şehit Şilan Tepesi ve Til Zab’a saldırdı.

Dün gece 00.00’da başlayan saldırılar sabah saatlerine kadar sürdü. Söz konusu örgütler saldırılarında YPG, YPJ savaşçılarının mevzilerini ve sivillerin evleri ile tarlalarını hedef aldı.

YPG’li kaynakların verdiği bilgilere göre; YPG ve YPJ savaşçıları, Cindires ve Şerawa köylerine yönelik saldırıları püskürttü.

Şehba’daki muhabirlerimizin verdiği bilgilere göre ise; Mari Kasabası ve Kelcebrin Köyü’ne yerleşen örgütler, Miniğ (Minix) Köyü’nde Devrimci Güçler savaşçılarının mevzilerini ağır silahlarla hedef aldı. Devrimci Güçler savaşçıları saldırılara karşılık verdi.

Efrin ve Şehba’da şu anda sessizlik hakim.

ANASAYFA ve İLGİLİ HABERLER için BURAYI tıklayın

CEPHELER'deki

Gelişmeler

BAĞIMSIZLIK

Süreci

ROJAVA

Haberleri

BARZANİ

Kürdistan

TARİH

Bilinci

ANALİZLER

Ortadoğu

BİLGİ

Kültürel

BİLİM

+Teknoloji

GÖRÜŞ

Yazarlar

Ezidiler

ve Şengal

ANASAYFA

Bütün Haberler