Filipinler ordusu başaramadı: ABD Özel Kuvvetler, IŞİD ile savaş için Filipinler'de

IŞİD terör örgütü, Ortadoğu'nun yanı sıra, Filipinler'deki Marawi kentinde de terör estirmeye devam ediyor. IŞİD'in kontrol altına aldığı kenti Filipinler ordusu alamayınca ABD devreye girdi.

IŞİD bağlantılı militanların Filipinler'deki Marawi kentinde işgali devam ediyor. Devlet Başkanı Duterte, olayı Rusya ziyaretinde öğrenmiş ve Marawi'de sıkıyönetim ilan etmişti.

58 FİLİPİNLER ASKERİ HAYATINI KAYBETTİ

Filipinler Ordusu, cuma günü Marawi kentinde gerçekleşen çatışmalarda 13 askerin öldüğünü duyurdu. Savaşın başlamasından bu yana yaşamını yitiren asker sayısı 58'e yükseldi.

DUTERTE ABD'DEN YARDIM İSTEDİ

Filipinler ordusu, Marawi'de, IŞİD bağlantılı Maute örgütü üyelerine karşı ABD özel kuvvetlerinden destek istedi. Filipinler Genelkurmay başkanlığı, Amerikan askerlerinin teknik konularda danışmanlık yapacağını açıkladı.

ABD ÖZEL KUVVETLER SAHADA GÖRÜNTÜLENDİ

ABD özel kuvvetlerinin çatışmalara katılmayacağı, sadece teknik destek vereceği açıklanmıştı.

Ancak bugün sosyal medyada yayınlanan bir kare açıklamaların tam tersini işaret ediyor. Yayınlanan fotoğraflarda, ABD özel kuvvetlerinin Marawi'de bir operasyona katıldığı anlaşılıyor.

Uzaktan ve gizlice çekilen fotoğraflarda askerlerin kurşun geçirmez yelek giydiği ve uzun namlulu silahlar taşıdığı görülüyor.
ANASAYFA ve İLGİLİ HABERLER için BURAYI tıklayın

CEPHELER'deki

Gelişmeler

BAĞIMSIZLIK

Süreci

ROJAVA

Haberleri

BARZANİ

Kürdistan

TARİH

Bilinci

ANALİZLER

Ortadoğu

BİLGİ

Kültürel

BİLİM

+Teknoloji

GÖRÜŞ

Yazarlar

Ezidiler

ve Şengal

ANASAYFA

Bütün Haberler