Türkmen Cephesi'nden, Kürdistan Bağımsızlık referandumu açıklaması: Önemli bilgiler...

Irak Türkmen Cephesi yöneticisi ve Erbil Milletvekili Aydın Maruf bugün tarihi açıklanan Kürdistan Bağımsızlık Referandumu ile ilgili önemli açıklamalar yaptı. Türkmen cephesi de Kürdistan partileri ile beraber bağımsızlık toplantısına katılalardandı.

Aydın Maruf açıklamasında "Bağımsızlık Referandumu 25 Eylül 2017'de yapılacak, parlamento seçimlerinin de Kasım ayında yapılacak" dedi.

Maruf "Sayın Başkan Mesut Barzani yönetiminde yüksek bir komisyon kurulacak, bu komisyona bağlı 3 komite olacak. Bir tanesi Kürdistan Bölgesi dışındaki Ortadoğu ve Arap ülkeleri ile görüşmeler yapacak, bu çok önemli. Bir komite Bağdat ve Kürdistan içinde çalışacak, bir tanesi de Avrupa ve diğer batı ülkeleri ile görüşecek." dedi.

Açıklamada "Her partiden temsilciler olacak. Bir hafta içinde her parti kendi içinden 7 temsilci seçecek. Süryani, Keldani, Ermeni ve Türkmenler de kendi temsilcilerini seçecek." şeklinde konuştu.

Türkmen Cephesi temsilcisi Aydın Maruf bağımsızlık toplantısına katılmayan Goran Hareketi ve Komala İslami partileri içinde "Bu çok önemli bir toplantıydı, onların da katılması lazımdı. Onların ayağına gidip, temsilci seçmelerini isteyeceğiz" dedi.

Açıklamada "Başkan Mesut Barzani bağımsızlık referandum masrafları için kendim sponsor bulacağım, gerekli bütçeyi getireceğim dedi" ifadesine yer verildi.
ANASAYFA ve İLGİLİ HABERLER için BURAYI tıklayın

CEPHELER'deki

Gelişmeler

BAĞIMSIZLIK

Süreci

ROJAVA

Haberleri

BARZANİ

Kürdistan

TARİH

Bilinci

ANALİZLER

Ortadoğu

BİLGİ

Kültürel

BİLİM

+Teknoloji

GÖRÜŞ

Yazarlar

Ezidiler

ve Şengal

ANASAYFA

Bütün Haberler