Rusya: ABD, DSG için HIMARS füzelerini sevk etti, Suriye ordusunu vurabilir...

ABD'nin gelişmiş füze sistemlerinden HIMARS'ın Suriye'ye sevk edilmesi üzerinde Rusya Federasyonu'ndan açılmala geldi. Rusya, ABD'nin Suriye ordusunu vurabileceğini söyledi.
HIMARS'ın teknik özellikleri ve video görüntüleri haberimizin devamında. Habersiz kalmamak için ZERnews'i Sosyal Medya'dan takip edebilirsiniz.
Rusya Savunma Bakanlığı, açıklamasında füze sistemlerinin Tanf bölgesine konuşlandırdığını kaydetti.

+ ABD'nin HIMARS sevkiyatı, teknik özellikleri ve videosu ile ilgili haberimiz için burayı tıklayın.

Açıklamada şunlar kaydedildi: "ABD, iki Yüksek Hareket Yetenekli Topçu Roket Sistemi'ni Ürdün'den Suriye'de ABD'nin Tanf Üssü'ne konuşlandırdı. Yabancı silahların Suriye'ye konuşlandırılması, Suriye yönetimiyle koordinasyon içerisinde yapılmalı."

Bakanlık, HIMARS'ların Rakka'da IŞİD'e karşı mücadele veren Demokratik Suriye Güçleri (DSG, QSD)'ye destek sağlayamayacak mesafede olduğunu da belirtti.

ABD önderliğindeki koalisyon güçlerinin Suriye yanlısı güçler Ürdün sınırında defalarca saldırıda bulunduğunu hatırlatan bakanlık, şöyle devam etti:

"Bu tür saldırıların ileride yeniden gerçekleşebileceğini, hatta artık HIMARS'larla, düşünebiliriz. Dolayısıyla ABD'nin Suriye'de amacı nedir, ABD askerleri burada kiminle savaşıyor?" Amerika Birleşik Devletleri (ABD), ilk kez Suriye'de güçlü füze sistemi HIMARS'ı yerleştirdi. Ortadoğu'da ABD gücüne güç katmaya devam ediyor.

ZERnews arşivinden ilgili haberimiz (14 Haziran 2017)

ABD, ilk kez bu silahı Suriye'ye yerleştirdi: HIMARS nedir? Teknik özellikleri nelerdir?

ABD söz konusu gelişmiş füzeleri Ürdün'den Suriye'nin güneyi ikmal etti. Füzenin teknik özellikleri ve video görüntüleri haberimizin devamında.
Rojava haberleri için ROJAVA, savaştaki son durum için CEPHE, Kürdistan bağımsızlık referandumu ile ilgili açıklama ve gelişmeler için BAĞIMSIZLIK menülerini tıklayın. Habersiz kalmamak için ZERnews'i sosyal medyadan takip edin.

+ Rusya ve ABD'nin Ortadoğudaki silah gücü için burayı tıklayın.

HIMARS'IN TEKNİK ÖZELLİKLERİ?

Mürettebat: 3: Topçu, Sürücü ve Fırlatıcı Şefi Ağırlık: 11,000 kg (24,000 lb) Süre: 7m Genişlik: 2.4m Yükseklik: 3.2m Araç Menzili: 480 km Yol Hızı: 85 km / saat Silahlanma: 6 x 227mm M270 serisi roketler ya da 1 MGM-140 ATACMS füze

HIMARS ROKET SİSTEMİ NEDİR?

HIMARS, (HIMARS - High Mobility Artillery Rocket System ) (Türkçe: Yüksek Hareket Yetenekli Topçu Roket Sistemi) M142 standart ABD Ordusunun Orta Taktik Araç (MTV - Medium Tactical Vehicle) kamyon üzerine eklemlenmiş bir hafif çoklu roketatar sistemidir.

HIMARS altı roket veya Orta Taktik Araç Ailesi (FMTV - Family of Medium Tactical Vehicles) beş tonluk kamyon üzerinde ve cephanenin tümü ile Çok Namlulu Roket Sistemi Ailesi (MFOM - Multiple Launch Rocket System Family of Munitions) başlatılabilir bir sistemdir. HIMARS yarım roket yükü taşıyan, MLRS M270A1 ile değiştirilebilir.

Fırlatıcısı C-130 ile taşınabilir. Şasisi, BAE Systems Hareketlilik ve Koruma Sistemleri tarafından (eski Armor Holdings Uzay ve Savunma Grubu Taktik Araç Sistemleri Bölümü), FMTV OEM olarak üretilmektedir. Roket fırlatma sistemi Lockheed Martin Misiles & Fire Control tarafından üretilir.
ANASAYFA ve İLGİLİ HABERLER için BURAYI tıklayın

CEPHELER'deki

Gelişmeler

BAĞIMSIZLIK

Süreci

ROJAVA

Haberleri

BARZANİ

Kürdistan

TARİH

Bilinci

ANALİZLER

Ortadoğu

BİLGİ

Kültürel

BİLİM

+Teknoloji

GÖRÜŞ

Yazarlar

Ezidiler

ve Şengal

ANASAYFA

Bütün Haberler