Rakka Operasyonu son durum: DSG o mahalleye de girdi

DSG, YPG ve YPJ savaşçıları Rakka'nın El-Berit mahallesine girdi, IŞİD (DAEŞ) ile şiddetli çatışmalar devam ediyor. Sinaa Mahallesi (Sanayi Mahallesi) ise tamamen kontrol altına alınmak üzere.


Dün IŞİD terör örgütü, Sinaa Mahallesi'nde savaşçılara ağır bir saldırı gerçekleştirdi, ancak ilerleme kaydedilemedi. 

Sabah saatlerinden itibaren taaruza geçen DSG ve partner güçler ilerlemeye devam ediyor. Mahalle tamamen kontrol altına alınmak üzere.

Uluslararası Koalisyon Güçleri de IŞİD'e karşı havadan DSG'ye destek veriyor.

Rakka (Reqqa)’nın batısında ise dün gece savaşçılar şiddetli çatışmaların ardından El-Berid Mahallesi’ne girdi. Çatışmalarda bir intihar bombacısı öldürüldü. Öğlen saatlerinde savaşçılar El-Razi Okulu’na girdi ve kısa sürede okul teröristlerden temizlendi. Ayrıca mahallede yüksek bir bina da kontrol altına alındı.

Kentin doğusu ve batısındaki çatışmalarda çok sayıda teröristin öldürüldüğü belirtilirken, öldürülenlerin sayısına ilişkin net bilgi edinilemedi.
Rojava haberleri için ROJAVA, savaştaki son durum için CEPHE, Kürdistan bağımsızlık referandumu ile ilgili açıklama ve gelişmeler için BAĞIMSIZLIK menülerini tıklayın. Habersiz kalmamak için ZERnews'i sosyal medyadan takip edin.
ANASAYFA ve İLGİLİ HABERLER için BURAYI tıklayın

CEPHELER'deki

Gelişmeler

BAĞIMSIZLIK

Süreci

ROJAVA

Haberleri

BARZANİ

Kürdistan

TARİH

Bilinci

ANALİZLER

Ortadoğu

BİLGİ

Kültürel

BİLİM

+Teknoloji

GÖRÜŞ

Yazarlar

Ezidiler

ve Şengal

ANASAYFA

Bütün Haberler