Putin Kurdistan24 TV'ye konuştu: Kürt davasının çok hassas olduğunu biliyoruz, iyi ilişkiler...

Rusya Federasyonu başkanı Vladimir Putin, Kurdistan24 TV'ye konuştu. Putin konuşmasında Kürtlerle iyi ilişkiler içinde olduklarını ve bu ilişkileri daha güçlendireceklerini söyledi.

Kurdistan24’ün sorularını yanıtlayan Vladimir Putin, Rusya’nın Kürt halkıyla her zaman iyi ilişkiler kurduğunu belirterek, bu ilişkilerin hiçbir zaman kesilmeyeceğini vurguladı.

Kürdistan’ın terörle mücadelesinden övgüyle söz eden Putin, “Peşmergeler, Kürt savaşçılar DAİŞ’e karşı etkili bir mücadele veriyor” dedi.

KÜRT DAVASININ ÇOK HASSAS OLDUĞUNUN FARKINDAYIZ

Putin, şöyle konuştu: “Kürt halı ile en başından beri irtibat halindeydik ve ilişkilerimizin durması için hiçbir sebep görmüyorum. Peşmerge ve Kürt savaşçıların terörle mücadelesini çok kıymetli buluyoruz. Peşmergeler çok etkili bir mücadele yürütüyor. Kürt davasının ne kadar hassas olduğunun farkındayız. Kürdistan ile ilişkilerimiz uluslararası çerçevede devam edecek.
Ortadoğu'nun en gelişmiş teknolojik altyapısına sahip olan Kürt yayın organı Kurdistan24 TV kısa adı ile K24 internet sitesi de 5 dilde habercilik yapıyor. Kurdistan24 TV frekanslarını eklerseniz Kürdistan'ın 4 parçası ve dünyadan Kürtlere ilişkin haberler, cephedeki canlı bağlantıları izleyebileceksiniz.

KURDISTAN24 TV TÜRKSAT FRAKANSLARI:

FEC: 3/4
Symbol rate: 17000
Polarity: H
Frequncy: 11821

KURDİSTAN 24 TV TÜM UYDU FREKANSLARI
ANASAYFA ve İLGİLİ HABERLER için BURAYI tıklayın

CEPHELER'deki

Gelişmeler

BAĞIMSIZLIK

Süreci

ROJAVA

Haberleri

BARZANİ

Kürdistan

TARİH

Bilinci

ANALİZLER

Ortadoğu

BİLGİ

Kültürel

BİLİM

+Teknoloji

GÖRÜŞ

Yazarlar

Ezidiler

ve Şengal

ANASAYFA

Bütün Haberler