Kato Dağı: Düşen helikopterde yaşamını yitirenlerin isimleri dev bayrakta dalgalandırıldı

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) Şırnak'In Kato Dağı operasyonunun 52'İnci gününe girdi. Kato Dağı, Şırnak'ın Beytüşebap İlçesinde yer alıyor.

Operasyona askerlerin yanı sıra, polis özel harekatı ve köy korucuları da eşlik ediyor.

DEV BAYRAK

Geçtiğimiz günlerde Kato Dağı'ndan dönerken Uludere'nin Şenoba Köyü'nde düşen helikopterde yaşamını yitiren askerlerin isimleri bayrağa yazılarak Kato Dağı'nda dalgalandırıldı.

İçinde Kato Dağı operasyonunu başlatan Tümgeneral Aydoğan Aydın'ın da bulunduğu yaşamını yitiren 13 askerin resimleri bayrağa ilave edilerek göndere çekildi. Büyük bir Türk bayrağının alt kısmına helikopterin düşmesi ile yaşamını yitirenlerin resimleri ilave edilerek, altına ise 'Şehitler ölmez, vatan bölünmez', 'Bir ölür, bin diriliriz' yazıldı.

PKK yaptığı açıklamada helikopteri kendilerinin düşürdüğünü kaydetmişti. PKK "Saldırımızdan kaçan helikopter elektrik tellerine çarptı" demişti.

TSK'nin verilerine göre, bugüne kadar PKK'nin kullandığı toplam 107 mağara tespit edildi; mağaralarda 782 adet muhtelif tipte silah, 422 bin 477 adet muhtelif mühimmat, 5 tondan fazla amonyum nitrat patlayıcı madde ile çok miktarda yiyecek ve yaşam malzemesi ele geçirdi.

MAĞARALAR YIKILIYOR

Kato Dağı'nda yürütülen operasyonda mağaralar teker teker tespit edilerek kapatılıyor. Türk silahlı güçleri tarafından yürütülen operasyonda bugüne kadar toplam 107 mağara tespit edilerek imha edildi. Tespit edilen mağaraların içinde detaylı aramalar yapıldıktan sonra bölgeye getirilen iş makineleri ile mağaralar kullanılmaz hale getiriliyor.

Dün tespit edilen 10 mağaranın kapatılması için bölgeye yeni iş makineleri yönlendirildi. İş makineleri gidecekleri bölgede yol olmadığı için kendi yollarını yapa yapa mağaralara ulaşmaya çalıştı. İş makineleri ile daha sonra mağaraların kapatılarak kullanılmaz hale getirildiği belirtildİ.
ANASAYFA ve İLGİLİ HABERLER için BURAYI tıklayın

CEPHELER'deki

Gelişmeler

BAĞIMSIZLIK

Süreci

ROJAVA

Haberleri

BARZANİ

Kürdistan

TARİH

Bilinci

ANALİZLER

Ortadoğu

BİLGİ

Kültürel

BİLİM

+Teknoloji

GÖRÜŞ

Yazarlar

Ezidiler

ve Şengal

ANASAYFA

Bütün Haberler