Şırnak Uludere'de helikopter düştü; 1'i general olmak üzere 13 asker yaşamını yitirdi!

Şırnak'ın Uludere ilçesindeki Şenoba (Sêgirik) Köyü'nde Sikorsky S-70 Blackhawk tipi helikopter düştü.

Helikopterin yüksek gelirim hattına çarptığı ve halen yanmakta olduğu öğrenildi.

Uludere bölgesinde elektriklerin kesildiği belirtildi.


Helikopterin düştüğü alana kurtarma ekipleri gönderildi. Köy halkının da yardım amaçlı bölgeye hareket ettiği öğrenildi.

Şenoba köyünden yanan helikopterin enkazı görülebiliyor.

Şırnak Valiliği tarafından yapılan açıklamada düşen helikopterin kalkıştan 3 dakika sonra yüksek gerilim hattına çarparak düştüğü bildirildi.

TSK'dan yapılan açıklamaya göre, 13 askerin hayatını kaybettiği ve rütbelerinin ise 1 tümgeneral, 2 albay, 1 yarbay, 1 binbaşı, 3 yüzbaşı, 2 başçavuş, 2 uzman çavuş ve 1 üsteğmen olduğu bildirildi.

TSK'dan yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı:

"31 Mayıs 2017 Çarşamba günü, Şırnak/Şenoba Tugay Komutanlığından kalkış yapan ve içinde 13 personelimizin bulunduğu AS 532 COUGAR tipi bir helikopter, kalkışından kısa bir süre sonra, ilk alınan bilgilere göre, yüksek gerilim hatlarına takılması sonucunda saat 20.55 sularında kaza kırıma uğramıştır. Olayla ilgili inceleme devam etmektedir.

Söz konusu elim kaza neticesinde; helikopterde bulunan kahraman silah arkadaşlarımızın şehit olduğu bilgisi alınmıştır."

Kürdistan, Ortadoğu'dan sıcak gelişmeler, Musul, Rakka, Kerkük cephelerindeki son durum, güncel hartitalar; önemli bilgi ve analizler için ZERnews anasayfasına bakabilirsiniz.
ANASAYFA ve İLGİLİ HABERLER için BURAYI tıklayın

CEPHELER'deki

Gelişmeler

BAĞIMSIZLIK

Süreci

ROJAVA

Haberleri

BARZANİ

Kürdistan

TARİH

Bilinci

ANALİZLER

Ortadoğu

BİLGİ

Kültürel

BİLİM

+Teknoloji

GÖRÜŞ

Yazarlar

Ezidiler

ve Şengal

ANASAYFA

Bütün Haberler