Müslim, Fransa Cumhurbaşkanı Hollande ile Elysee Sarayı'nda görüştü

Görevi Macron'a devredecek olan Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande, PYD Eş Başkanı Salih Müslim'i Paris'te Elysee Sarayı'nda ağırladı.


Pazar günü görevi Macron'a devredecek olan Fransa Cumhurbaşkanı Hollande, PYD Eş Başkanı Salih Müslim'i Paris'te Elysee Sarayında ağırladı.

Görüşmede Salih Müslim, Hollande'a YPG'nin amblemini taşıyan bir de plaket hediye etti. Ayrıca Salih Müslim'in, Fransa'dan silah ve cephane yardımını sürdürme sözü de aldığı da öne sürüldü.

Daha önce de Şubat 2015’te PYD Eş Başkanı Asya Abdullah ve YPJ komutanlarından Nesrin Abdullah ile sarayında görüşen Hollande'ın pazar günü yeni seçilen Cumhurbaşkanı Macron'a görevi devretmeden önce PYD Eş Başkanı Salih Müslim'i Paris'te Elysee Sarayı'nda ağırlamış oldu.

Görüşmede, Müslim'in IŞİD karşısında Fransa'dan destek istediği öğrenildi.

Elysee Sarayı'ndaki görüşmeyi değerlendiren Müslim, Hollande'ın "Mücadelenizle gurur duyuyorum" dediğini söyleyen Müslim, Fransa'dan silah ve cephane yardımını sürdürme sözü aldığını da açıkladı.


Müslim, pazar günü görevi devralacak olan yeni cumhurbaşkanı Macron ile aynı ilişkileri sürdürebilmeleri için, Hollande'ın aracı olacağını da sözlerine ekledi.

Görüşmede Müslim, Hollande'a YPG'nin amblemini taşıyan bir de plaket verdi.