Marmaris'te çoğu kadın ve çocuk en az 23 kişi hayatını kaybetti!

Reuters


Muğla'nın Marmaris ilçesinde bir tur otobüsün devrilmesi sonucu en az 23 kişi hayatını kaybetti, 11 kişi yaralandı. Otobüste
 günübirlik gezi için İzmir Buca'dan Marmaris'e giden yolcular bulunuyordu.


Muğla Valisi Amir Çiçek, "İlk belirlemelere göre aracın frenleri patlamış" dedi ve hayatını kaybedenlerin çoğunun kadın ve çocuk olduğunu söyledi.

Marmaris Belediye Başkanı Ali Acar, da "Durum vahim, çok sayıda can kaybı var. Kazanın sürücü hatasından kaynaklandığını düşünüyorum" diye konuştu.

Olay yerine Muğla ve Marmaris'ten çok sayıda ambulans, AFAD ve belediye itfaiye ekipleri sevk edildi. Yaralıların kaldırıldığı hastanelerden Muğla Tıp Fakültesi Başhekimi Ümit Başar Semiz, "Anneler Günü kutlaması için İzmir'den yola çıkmışlar. Şu an çok yoğun bir tedavi sürecindeyiz" dedi.

DHA'nın haberine göre, otobüsün Muğla-Marmaris karayolunun keskin virajların bulunduğu Sakar Geçidi rampasında freninin boşaldığı, sürücünün kontrolü kaybetmesiyle aracın hızla yol aldığı iddia ediliyor. Araç, 20 metrede mesafedeki alt yolda, başka bir otomobilin üzerine düştü.

Muğla İl Sağlık Müdürü Dr. Cihan Tekin, yaralılara kaza yerinde ilk müdahalenin yapıldığını ve yaralılar arasında durumları ağır olanlar bulunduğunu söyledi. (DHA / Reuters)