İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Silopi'de!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Şırnak Silopi'de 4 Mayıs akşamı panzerin çarparak girdiği evde, 2 çocuğunu yitiren Yıldırım Ailesi'ni ziyaret ederek taziye dileklerinde bulundu. Soylu, olaya ilişkin 1 polisin tutuklandığını, diğer polisle ilgili işlemlerin ise sürdüğünü belirtti.


Şırnak'ın Silopi ilçesi'ne giden İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Emniyet Genel Müdürü Selami Altınok, Van Jandarma Asayiş Kolordu Komutanı Korgeneral Arif Çetin, Şırnak Valisi İhsan Su ve Silopi Kaymakamı Savaş Topal ile birlikte, 4 Mayıs'ta zırhlı polis aracının Karşıyaka mahallesi 715. Sokak'ta bulunan evlerine çarpması sonucu yaşamlarını yitiren 7 yaşındaki Muhammet ve 6 yaşındaki kardeşi Furkan Yıldırım'ın ailesine taziye ziyaretinde bulundu.

Taziyelerin kabul edildiği Hz. Osman Camisi'ne giden Soylu, burada yaptığı açıklamada, ailenin kaza olayını metanetle karşıladığını belirterek, "Muhammet ve Furkan'ın bizi cennette karşılayacağına inanıyoruz. Olayın hemen akabinde soruşturmalar başladı ve devam ediyor. Başsavcılığımız da hemen olayla ilgili gerekli tahkikatı yaptı. Biz de Silopi'ye bu acılı ailemizi ziyarete geldik. Allah bir daha böyle acılar göstermesin. Polis memurlarımızdan bir tanesi tutuklandı, diğeri ile ilgili işlemler de sürüyor. Çocukların babası, dedesi, annesi büyük metanet gösterdiler. Buraya ulaştığımızdan itibaren de aynı anlayışı bize de gösterdiler. Bugün bizleri evlerinde kabul ettiler. Yanlarında, kalplerinde olduğumuzu bilmenizi isteriz" dedi. (DHA)