Türkiye'den ABD'ye: Her türlü desteği vermeye hazırız

Başbakan Binali Yıldırım, ABD Başkan Yardımcısı Mike Pence ile gerçekleştirdiği telefon görüşmesinde, Suriye rejimine ait Şayrat Hava Üssü’nü füzesiyle vurmalarının 'hislere tercüman olduğu'nu söyledi.


Suriye'nin İdlib kentindeki kimyasal saldırı sonrası ABD'nin Suriye rejimine ait Şayrat Hava Üssü’nü 59 Tomahawk füzesiyle vurmasının ardından Binali Yıldırım, Mike Pence'le telefonda görüştü.

Görüşmede Başbakan Yıldırım, Suriye rejiminin İdlib'deki kimyasal saldırıyla işlediği insanlık suçuna ABD tarafından verilen karşılığın insanlık vicdanına ve dünya kamuoyunun hislerine tercüman olduğunu söyledi.

ABD'den Suriye meselesine daha fazla ağırlık koymasını beklediklerini ifade eden Başbakan Yıldırım, bu yolda her türlü desteği vermeye hazır olduklarını da sözlerine ekledi.

Başbakan Binali Yıldırım, ABD Başkan Yardımcısı Pence ile telefon görüşmesinde, gelişmeler ışığında Türkiye'ye doğru bir göç hareketi ihtimalini de göz önünde bulundurarak Suriye'de güvenli bölge tesis edilmesi seçeneği üzerinde daha fazla durulması gerektiğini de dile getirdi.
ANASAYFA ve İLGİLİ HABERLER için BURAYI tıklayın

CEPHELER'deki

Gelişmeler

BAĞIMSIZLIK

Süreci

ROJAVA

Haberleri

BARZANİ

Kürdistan

TARİH

Bilinci

ANALİZLER

Ortadoğu

BİLGİ

Kültürel

BİLİM

+Teknoloji

GÖRÜŞ

Yazarlar

Ezidiler

ve Şengal

ANASAYFA

Bütün Haberler