The American: Koşullar Kürt bağımsızlığına uygun şekilde gelişiyor

The American dergisinde yer alan ve John Haleen imzasıyla yayınlanan bir yazıda, koşulların Kürdistan’ın bağımsızlığına uygun şekilde geliştiği belirtildi.


The American dergisinde John Haleen imzasıyla yayınlanan bir yazıda, koşulların Kürdistan’ın bağımsızlığına uygun şekilde geliştiği yazıldı.

Kerbela Stratejik Araştırmalar Merkezi’nden John Haleen imzasıyla The American dergisinde yayınlanan yazıda, "Mevcut şartlar, Kürt bağımsızlığına uygun şekilde gelişiyor ve ABD’nin bu durumu dikkatle ele alması gerekmektedir, çünkü mevcut şartlar Kürdistan’ın bağımsızlığı açısından diplomatik tavrı gerekli kılmaktadır. Bu gelişmeler realitenin ürünüdür ve bunun olması gereklidir" denildi.

"1922'DE ÜSTÜ KAPATILDI"

Kürtler ile Filistinlilerin 1922’de İngiltere ve Fransa arasında imzalanan ve Osmanlı İmparatorluğu'nun yıkılıp yeni birçok ülkenin sınırlarının masa başında çizildiği anlaşmanın kaybeden tarafı olduğunun altını çizen Amerikalı yazar John Haleen, yazısında şu ifadeler yer aldı:

"David Fromkin’in ‘Barışa son veren barış’ kitabında belirttiği gibi, Kürdistan devletinin kurulması ve Kürtlerin kendi yönetimlerini kurması 1921 yılında uluslararası boyut kazanmıştı. Ama 1922’de bu gerçekliğin üstü kapatıldı."
ANASAYFA ve İLGİLİ HABERLER için BURAYI tıklayın

CEPHELER'deki

Gelişmeler

BAĞIMSIZLIK

Süreci

ROJAVA

Haberleri

BARZANİ

Kürdistan

TARİH

Bilinci

ANALİZLER

Ortadoğu

BİLGİ

Kültürel

BİLİM

+Teknoloji

GÖRÜŞ

Yazarlar

Ezidiler

ve Şengal

ANASAYFA

Bütün Haberler