Tahliye konvoyuna saldırıda yaşamını yitirenlerin sayısı 100’ü geçti!

Suriye'de Halep'in Raşidin bölgesinde sivillerin tahliyesi sırasında düzenlenen bombalı saldırıda 100'ü aşkın kişi yaşamını kaybetti.


Şam Yönetimi ve muhalifler arasında 29 Mart 2017'de kararlaştırılan 4 bölgenin tahliyesini içeren ve birkaç gün önce yürürlüğe giren anlaşma kapsamında İdlib’de bulunan Fua ve Kefreya kasabalarından bin 300 asker ve 3 bin 700 sivilden oluşan yaklaşık 5 bin kişi, 50 otobüs ve 30 ambulans ile Halep’e götürülmeye başlanmıştı.

Ancak nüfusun büyük çoğunluğunun Şii olan Fua ve Kefraya kasabalarından tahliye edilen sivilleri taşıyan otobüslere yönelik Raşidin’de bir kontrol noktasında bombalı saldırı düzenlendi.

Öğleden sonra düzwnlwnwn saldırıda sivilleri taşıyan otobüs ve araçlar alevler içerisinde kalırken Suriye devlet kanalı, patlamada 39 kişinin yaşamını yitirdiğini bildirdi.

Öte yandan Madaya beldesi ve Zebadani ilçesinden toplam 2 bin 350 kişiyi taşıyan konvoy, dün gece geç saatlerde Halep'in batısında, Şam Yönetimi'nin kontrolündeki Ramuse semtine vardı. 60 otobüslük konvoy, Ramuse'de rejimin kontrol noktasında dün gece 01.00 sularından bu yana bekletiliyor.
ANASAYFA ve İLGİLİ HABERLER için BURAYI tıklayın

CEPHELER'deki

Gelişmeler

BAĞIMSIZLIK

Süreci

ROJAVA

Haberleri

BARZANİ

Kürdistan

TARİH

Bilinci

ANALİZLER

Ortadoğu

BİLGİ

Kültürel

BİLİM

+Teknoloji

GÖRÜŞ

Yazarlar

Ezidiler

ve Şengal

ANASAYFA

Bütün Haberler